Manchester supportem Roda Stewarta

Koncert już 14 września.


2013.09.08

opublikował:

Manchester supportem Roda Stewarta

Grupa Manchester wystąpi jako support przed koncertem Roda Stewarta, który odbędzie się 14 września na Stadionie Miejskim w Rybniku. To propozycja, którą zaakceptował management szkockiego artysty.

Manchester to stosunkowo młody zespół na polskiej scenie muzycznej. Pochodząca z Torunia grupa została założona w 2006 roku. Już w 2007 roku wzięła udział w najbardziej znanych rockowych festiwalach – w Jarocinie i Węgorzewie. Wielkim wyróżnieniem był również udział w finale programu „MTV Rockuje” i występ na żywo z okazji 50. urodzin Grzegorz Ciechowskiego, kiedy to zespół wykonał utwory Republiki we własnych aranżacjach.

W kolejnych latach zespół Manchester przebojem wdarł się na polską scenę muzyczną. Po występach w rozpoznawalnych imprezach rockowych, wielki sukces odniósł w 2008 roku. Grupa zdeklasowała wtedy konkurencję w trakcie festiwalu TOPtrendy. Grupa ma na swoim koncie dwa albumy studyjne. Pierwszy zatytułowany „Manchester” wydała w 2008 roku. Drugi „Chemiczna Bron” ukazał się trzy lata później.

Manchester został zaakceptowany jako support koncertu Roda Stewarta przez management samego artysty. Zostaliśmy poproszeni o przedstawienie kilku opcji i ta najbliższym współpracownikom szkockiego piosenkarza spodobała się zdecydowanie najbardziej – wyjaśnia Mateusz Pawlicki z Prestige MJM.

To duże wyróżnienie dla polskiego zespołu. Fakt ten doceniają też sami artyści. Muzyka Roda Stewarta towarzyszy nam od dzieciństwa i, podobnie jak dla wielu pokoleń muzyków, była dla nas inspiracją i stanowiła impuls do złapania za mikrofon i chwycenia za instrument. Wy też “gibaliście się” przed lustrem do dźwięków „Baby Jane”, z rurą od odkurzacza imitującą statyw, marząc o tym, żeby kiedyś zrobić to publicznie? Bo my tak. I od 7 lat robimy to publicznie jako Manchester. A teraz zrobimy to przed Rodem – światową ikoną brytyjskiej muzyki. To dla nas fantastyczne przeżycie, przygoda i zaszczyt zagrać przed gwiazdą takiego format – mówi Maciek Tacher z zespołu Manchester.

Bilety na koncert Roda Stewarta wciąż są w sprzedaży.

Polecane

Share This