Manu Chao zapowiada nowy album „Viva Tu”

Popularny artysta udostępnia też singiel i video „São Paulo Motoboy”.


2024.06.28

opublikował:

Manu Chao zapowiada nowy album „Viva Tu”

fot. Sofia Dowbor / Radio Bemba

Manu Chao zapowiada nowy album „Viva Tu”, którego premiera zaplanowana jest na 20 września 2024 roku. Popularny artysta udostępnia też singiel i video „São Paulo Motoboy”.

Pod koniec maja Manu Chao, po długiej przerwie, opublikował znakomity singiel Viva Tu” – rumbę napisaną dla sąsiadów z Barcelony. Tym razem, zapowiadając premierę płyty, dzieli się piosenką „São Paulo Motoboy”, braterskim hołdem dla kurierów w São Paulo, którzy ryzykują swoje codzienne życie, jeżdżąc na swoich dwukołowych pojazdach po ogromnej metropolii.

SPRAWDŹ TAKŻE: Kali Uchis po latach wreszcie podzieliła się z fanami pełną wersją „Never Be Yours”

„São Paulo to oddychająca bestia. A kurierzy to krew płynąca w jego żyłach, utrzymująca je przy życiu” – tłumaczy, śpiewając o marzeniach i odwadze rycerzy miejskich ulic, którzy nieustraszenie lawirują w korkach między ciężarówkami, gotowi dać z siebie wszystko, mimo że nic nie jest im dane. Przywołuje również ich niezaprzeczalne poczucie wolności. To temat nieprzypadkowy – zanim Manu odniósł międzynarodowy sukces, sam był kurierem na ulicach Paryża.

Podobnie jak tytułowa piosenka z nowego albumu, „São Paulo Motoboy” to celebracja codzienności oraz przesłanie solidarności i nadziei.

Patchwork 13 nowych piosenek, które składają się na nadchodzący album Manu Chao „Viva Tu”, zainspirowany jest jego podróżami i codziennym życiem spotykanych ludzi. Na płycie usłyszymy piosenki w języku hiszpańskim, francuskim, portugalskim i angielskim. Manu na „Viva Tu” towarzyszą też znakomici goście – legendarny Willie Nelson w utworze „Heaven’s Bad Day” i francuska piosenkarka Laeti w utworze „Tu Te Vas”.

Tagi


Polecane

Share This