Maqama zagra przed Living Colour w Warszawie

Bliskowschodnie dźwięki, elektronika twardy rock przed Kolorkami


2010.07.28

opublikował:

Maqama zagra przed Living Colour w Warszawie

Znamy już zespół, który wystąpi przed LIVING COLOUR w warszawskim klubie Proxima. Jest to pochodząca z Warszawy formacja MAQAMA. Ich muzyka to bliskowschodnie dźwięki połączone z subtelną przestrzenną elektroniką oraz pełnym mocy rockowym uderzeniem. Zespół ma na swoim koncie bardzo dobry i dojrzały debiut, obok którego nie można przejść obojętnie – płytę „Maqamat”. Album został dobrze przyjęty przez publiczność, a przy miksie swoje trzy grosze dołożył również Adam Toczko. Aktualnie zespół przygotowuje się do premiery drugiej płyty, która ukaże się wciągu najbliższych kilku miesięcy. Przypomnijmy, że koncert odbędzie się w dniu 19 sierpnia o godz. 20.00. Bilety do nabycia w sieciach Tickepro i Ebilet oraz TicketStore (Traffic Club, Warszawa).

 

Zespół MAQAMA to bardzo udany debiut, który wraz z ukazaniem się w październiku 2009 pierwszej płyty zatytułowanej MAQAMAT, zwrócił zdecydowaną uwagę dziennikarzy i branży muzycznej. W krótkim czasie od radiowej premiery singla ALASKA, zdobył uznanie prasy i zagościł w mediach przychylnymi recenzjami i wywiadami. Inne utwory, często prezentowane przez radiowców, takie jak KARTKI NA WIETRZE, EXILE i DARFUR z udziałem Piotra Gutkowskiego z formacji INDIOS BRAVOS, zaskakują i intrygują oryginalnym, świeżym brzmieniem i różnorodnością rozwiązaniań rytmicznych. MAQAMA to ambitny zespół, którego muzyka nie należy do łatwej w odbiorze, biorąc pod uwagę tematykę poruszaną w tekstach KAMILA HAIDARA oraz zmiennośc i różnorodnośc form muzycznych, jednak w krótkim czasie swojej historii stał się rozpoznawalny i zdecydowanie wyróżnia się na polskim rynku. Sam zespół został okrzyknięty jako Objawienie Roku 2009 w plebiscytach organizowanych przez portale muzyczne. MAQAMA została doskonale przyjęta również przez najważniejszych recenzentów – swoich fanów. Podczas samodzielnej trasy koncertowej, która odbyła się na początku 2010 roku, zespół zagościł w 14 polskich miastach, w których został przyjęty rewelacyjnie. Koncertowa działalnośc zespołu to bardzo dobrze przemyślany muzycznie i dopracowany pod względem jakości show, który przy zastosowaniu efektów scenicznych robi ogromne wrażenie na publiczności. Oryginalna muzyka, umiejętnośc nawiązania kontaktu z odbiorcą, doskonały poziom wykonawczy – to wszystko sprawia, że MAQAMA zdaje egzamin nawet przed najbardziej wymagającymi odbiorcami.

Od czasu wydania płyty MAQAMAT w zespole zaszło wiele zmian, dotyczących zarówno składu jak i muzyki. Lato 2010 to przede wszystkim praca w studiu nad drugą płytą, która ukaże się już jesienią. Zaledwie rok historii zespołu i dwie płyty w dorobku artystycznym utwierdzają fakt, że MAQAMA to ewenement na polskim rynku! MAQAMA w nieco odmienionym składzie: Kamil Haidar (wokale, gitary, electro), Krzysztof Staluszka (gitary, wokale), Bartek Kanak (bas, wokale), Piotr Podgórski (perkusja), zachowała w nowej produkcji eklektyzm muzyczny, swoisty atut, który zdecydowanie wyróżnia zespół – rockowe, ciężkie brzmienie w połączeniu z transowymi, mrocznymi klimatami, które przeplatają się z orientalnymi, czysto etnicznymi motywami. Nowa konfiguracja muzyków MAQAMY pozwoliła odkryc ogromne pokłady czystej energii i uwolnic źródło niesamowitej twórczej inspiracji. Połączenie czterech osobowości artystycznych dodało formacji MAQAMA jeszcze więcej świeżości, buntu i siły do przekraczania wszelkich barier i konwenansów – nie tylko muzycznych. Całości dopełnili znakomici goście, którzy wzięli udział w nagraniach. Premiera drugiej płyty będzie niewątpliwie ważnym i przełomowym wydarzeniem 🙂

LIVING COLOUR (NYC, USA)

support: MAQAMA (PL)

19.08 20:00 – klub Proxima (ul Żwirki i Wigury 99a) / Warszawa

(wstęp od 19.00)

bilety: 99 (przedsprzedaż) / 120 (w dniu koncertu)

do nabycia: Ticketpro.pl, Ebilet.pl, TicketStore (Traffic Club, Warszawa)

Polecane

Share This