Marcelina, Vienio, Paweł Domagała i inni tańczą dla Voo Voo (wideo)

Zobaczcie, jak szerokie kręgi zatacza inicjatywa Voo Voo.


2019.03.01

opublikował:

Marcelina, Vienio, Paweł Domagała i inni tańczą dla Voo Voo (wideo)

foto: Natalia Zakrocka

Spontanicznie uruchomiona akcja „Tańczę na nienawiść” nabiera rozpędu. W krótkich filmikach artyści, dziennikarze, fani zespołu Voo Voo oraz przypadkowe osoby tańczą, nawiązując do tekstu Wojciecha Waglewskiego z piosenki „Się poruszam 1” z płyty „Za niebawem”. Akcja rozpoczęła się od tańca, który przesłała zespołowi jedna ze stołecznych tancerek.

Voo Voo otrzymało nagrania również od artystów i dziennikarzy, wśród których znaleźli się: Paweł Domagała, Czesław Mozil, Bovska, Marcelina, Olaf Deriglasoff, Vienio, Tomasz Organek, Piotr Rogucki, Gabi Drzewiecka, Krzysztof Trebunia – Tutka, Dagadana i Swiernalis.

Premiera teledysku do utworu „Się poruszam 1” miała miejsce 14 stycznia i zbiegła się z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza.

W teledysku wystąpiła i zatańczyła Nadii Vadori-Gauthier, francuska doktor sztuk performatywnych, która od 2015 roku, po zamachu na redakcję Charlie Hebdo, minutą tańca dziennie wyraża swój sprzeciw wobec przemocy.

Wszystkie dotychczasowe filmy dostępne są na oficjalnym facebookowym profilu zespołu Voo Voo. Oto kilka spośród nadesłanych nagrań.

Polecane

Share This