Marcin Maciejczak: „Po liceum chciałbym studiować malarstwo na ASP”

Wokalista jest gościem Artura Rawicza.


2021.11.08

opublikował:

Marcin Maciejczak: „Po liceum chciałbym studiować malarstwo na ASP”

fot. P. Tarasewicz

Po sukcesie w „The Voice Kids” Marcin Maciejczak wydał w czerwcu debiutancki album „Tamte dni”. Po premierze wokalista zawitał do naszej redakcji, by spotkać się z Arturem Rawiczem. W nowym odcinku 1 NA 1 Marcin opowiada o swoich wykraczających daleko poza muzykę inspiracjach, zdradza, z jakimi artystami chciałby współpracować, gdyby nie miał żadnych ograniczeń, a także wyjaśnia, dlaczego będąc na początku swojej drogi zdecydował się poprosić o napisanie piosenek innych artystów, zamiast zdecydować się zrobić to samodzielnie.

Marcin Maciejczak to zjawisko, którego nie da się przeoczyć. Szukając swojego miejsca nie umie i raczej nie widzi potrzeby, aby odnaleźć się w proponowanych ramach i schematach. Wsłuchując się więc w jego debiutancką płytę odnosimy wrażenie, że wymyka się do świata baśni zostawiając jednak za sobą uchylone drzwi. Album „Tamte dni” to opowieść, której należy wysłuchać w całości. Wymaga odwagi, jakiej potrzeba, aby wejść do pachnącego deszczem i bzem świata, gdzie odbite w czarnych jeziorach gwiazdy spadają w odwrotnym kierunku, a zupełnie niebajkowe wróżki nie umieją lub nie chcą się uśmiechać.

Młody wokalista dzięki zaskakującej muzycznej dojrzałości nie pozwala porównać się do żadnego z obecnych na rodzimej scenie artystów. Udało mu się natomiast stworzyć magiczne duety z Luną („Nie proszę o więcej”) i Natalią Nykiel („Ciepły front”).

Wśród twórców zaangażowanych w powstanie tej niecodziennej płyty znaleźli się także między innymi Ashley Hicklin – brytyjski producent, współpracujący wcześniej m.in. z Laną Del Rey i Duncanem Lawrencem oraz Danny Parker (odpowiadający za hity m.in. Shawna Mendesa i Jessie Ware). Warto dodać, że muzykę i teksty na album Marcina napisali także: Hotel Torino, Kasia Lins, Andrzej Mrozek czy duet Linia Nocna.

Polecane

Share This