Marek Niedźwiecki ma do rozdysponowania 12 tysięcy płyt. Co zrobić by je otrzymać?


2020.10.12

opublikował:

Marek Niedźwiecki ma do rozdysponowania 12 tysięcy płyt. Co zrobić by je otrzymać?

fot. kadr z wideo

W ubiegłym tygodniu w serwisie Patronite ruszyła zbiórka na nowe radio, które będą współtworzyć m.in. Marek Niedźwiecki, Piotr Kaczkowski, Piotr Stelmach, Tomasz Michniewicz i inni dziennikarze, którzy przez lata pracowali w Trójce. Radio 357 początkowo ma nadawać jedynie online, ale inicjatorzy przedsięwzięcia liczą na to, że z czasem uda im się wejść także na fale FM. Do tego jednak są potrzebne pieniądze, a te organizacja chce zdobywać przede wszystkim dzięki wsparciu słuchaczy.

Póki co patroni deklarują wsparcie na poziomie ponad 210 tysięcy złotych miesięcznie. Bliźniacze w pewnym sensie, bo utworzone przez innych dziennikarzy z Trójką w CV Radio Nowy Świat ma ponad 730 tysięcy, ale ten projekt ruszył już wiosną. Twórcy 357 chcąc zachęcić słuchaczy do wsparcia finansowego swojego projektu mają dla nich propozycję – każdy, kto zdecyduje się wpłacać na rzecz stacji kwotę 357 złotych miesięcznie, otrzyma jedną z 12 tysięcy płyt z kolekcji Marka Niedźwieckiego. Którą? W nagraniu promującym akcję dziennikarz mówi, że słuchacze mogą sobie to wybrać, ale a Patronite dowiadujemy się, że nie ma na to szans.

Sprawdź też: Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach i Piotr Kaczkowski współtworzą nową rozgłośnię

W podziękowaniu za Państwa wsparcie każdemu z Państwa wyślemy płytę CD z prywatnej kolekcji Marka Niedźwieckiego z autografem Niedźwiedzia (a czasem i samych artystów!). Czy będzie można wybrać płytę? Nie. Dlaczego? Mamy dwanaście tysięcy krążków do wysłania. Litości!

Co więcej, raz na pół roku ktoś spośród dziennikarzy Radia 356 nagra dla Państwa życzenia wideo, którymi będzie można pochwalić się w mediach społecznościowych (lub które będzie można sprezentować komuś z okazji jubileuszu rodzaju dowolnego) – czytamy w opisie oferty.

Dotychczas skusiło się na nią 49 patronów. Dołączycie do tego grona?

Polecane

Share This