Maria Taylor w Poznaniu

Artystka wystapi 18 stycznia w poznańskim klubie Fabrika.


2011.12.18

opublikował:

Maria Taylor w Poznaniu

Maria Taylor jest artystką wszechstronną. Swoją przygodę z muzyką zaczęła jeszcze jako nastolatka, występując w zespole Little Red Rocket. Następnie, razem ze swoją przyjaciółką Orendą Fink stworzyła duet Azure Ray, zyskując rozgłos przede wszystkim przy okazji nagrania razem z Mobym utworu „Great Escape” na jego album „18”.

Płyta „Overlook” jest czwartym solowym albumem Marii, nagranym w jej rodzinnym Birmingham przy współudziale wielu utalentowanych muzyków i przyjaciół artystki. To płyta dojrzalsza i pełniejsza od jej poprzednich dzieł. Głos Marii stał się mocniejszy i odważniejszy. Mówi o poszukiwaniu i niepewności, związanej z dorastaniem i starzeniem się. „Overlook” wydaje się być wyzwaniem, jakie Maria Taylor rzuciła sama sobie – próbuje tu zupełnie nowych rozwiązań kompozycyjnych, śpiewa inaczej niż na poprzednich płytach i przede wszystkim swoją muzykę współtworzy z przyjaciółmi, oddając im sporo miejsca na albumie (najlepszym przykładem może być jej siostra, która gra i śpiewa w paru utworach).

„Overlook” Marii Taylor to dziewięć fantastycznych utworów, które powstały w Birmingham, w studiu Ol Elegante, lecz równie dobrze sprawdzają się w każdym miejscu na świecie podatnym na niewątpliwy urok artystki.  Jej poprzedni album „LadyLuck” promował singiel nagrany wspólnie w Michael`em Stipe, wokalistą zespołu R.E.M.

Unbunny

Unbunny to songwriterskie alter ego Jarida del Deo. “Moon Food” to jego pierwszy od sześciu lat album. Tak jakby.

Już od samego początku wydawało się, że Unbunny to ryzykowne przedsięwzięcie. Jarid nie był najlepszym gitarzystą, a jego występy były niespójne. Wcześniej przemierzył Stany Zjednoczone, pomieszkując w lasach Nowej Anglii, górach Północno-Zachodniego Wybrzeża i na równinach w Dolinie Wielkich Jezior. Uciekając przed odpowiedzialnością. Zyskując i tracąc pieniądze, trafiając do aresztu. Jego wydawca znalazł go w Seattle, gdzie pracował jako sprzątacz. Jarid powiedział, że ma pomysły na piosenki. W 2008 roku w Europie ukazała się jego płyta z 2004 roku – „Snow Tires”.

Potem znów zniknął.  Pewnego dnia do Jana Schewe z wytwórni Affairs Of The Heart przyszła pocztówka z Florydy. Okazało się, że Jarid del Deo mieszka w Zatoce Meksykańskiej, pisze i chce znów przyjechać do Europy, żeby nagrywać. Wydawca po raz kolejny postanowił zaufać artyście. W maju 2010 roku do słuchaczy trafiła szósta płyta Jarida – „Moon Food”.

Flare Acoustic Arts League

Flare Acoustic Arts League to project LD Beghtola, znanego przede wszystkim z udziału w nagraniach i występach „69 Love Songs” Magnetic Fields. W 2011 roku ukazała się podwójna EP Flare –  „Big Top/Encore”, na której usłyszeć można wiele zaskakujących dźwięków. Róg współgra tu ze skrzypcami i klaśnięciami, każda pauza i cisza są doskonale wymierzone. Oprócz LD zespół tworzą Dana Kletter (która śpiewała niektóre wyższe partie zamiast Courtney Love na albumie Hole „Live Through This”), Jon de Rosa, Julia Kent (znana chociażby z grupy Anthony & The Johnsons), Remate i Kendall Jane Meade (Sparkelhorse).

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży, 35 zł w dniu koncertu; dostępne: Klub Fabrika, CIM, RockLongLuck.

Polecane

Share This