Mariah Carey pozwana za „All I Want For Christmas Is You”

Pomysł na ten pozew jest co najmniej kontrowersyjny.


2022.06.04

opublikował:

Mariah Carey pozwana za „All I Want For Christmas Is You”

Odkąd Mariah Carey wydała w 1994 roku „All I Want For Christmas Is You”, piosenka towarzyszy milionom (jeśli nie miliardom) ludzi w każdym okresie bożonarodzeniowym. Artystka zarabia na tym utworze miliony dolarów rocznie i powinna się tymi pieniędzmi podzielić. Tak przynajmniej uznał Andy Stone, który w 1989 napisał… „All I Want For Christmas Is You”. Utwór nie jest ani trochę podobny do przeboju Carey, ale ma ten sam tytuł. I zdaniem Stone’a Mariah ten tytuł ukradła.

Autor utworu wykonywanego przez projekt Vince Vance & The Valiants powołuje się na to, że jesto piosenka doczekała się szerokiej dystrybucji, w 1993 roku znalazła się nawet na liście Billboardu, więc jego zdaniem Carey musiała słyszeć o tym tytule i wykorzystała go w swoim singlu.

Pomysł jest co najmniej kontrowersyjny. Na świecie jest mnóstwo piosenek noszących takie same tytuły, więc podejrzewamy, że Stone’owi może być trudno o sukces w sądzie. Mariah Carey ani jej management nie komentują sprawy. My tymczasem przypominamy obie wersje „All I Want For Christmas Is You”. Jedną znacie na pamięć, drugiej prawdopodobnie nigdy wcześniej nie słyszeliście.

Polecane

Share This