Marika śpiewa o niedźwiedziu Wojtku (wideo)

Nagranie promuje album "Panny Wygnane".


2014.10.26

opublikował:

Marika śpiewa o niedźwiedziu Wojtku (wideo)

„Panny Wygnane” to już trzeci album po „Morowych Pannach” i „Pannach Wyklętych”, na którym Maleo Reggae Rockers odwołuje się do wojennych historii. To zarazem pierwsza część muzyczno-historycznej podróży, której kontynuacja będzie miała miejsce w 2015 r.

   

Wydawnictwo pojawi się na rynku 9 listopada nakładem Fundacji Niepodległości, dystrybucją sklepową wydawnictwa zajmie się Fonografika. Na płycie poruszone zostaną tematy zesłania, gdzie rodziny zostały zdziesiątkowane głodem, zimnem, chorobami. Walka za ojczyzną na obcej ziemi, tęsknota za Polską i zetknięcie z obcą kulturą, muzyką, klimatem.

Płytę promuje wspólny utwór Mariki i Maleo Reggae Rockers zatytułowany „Piosenka o Wojtku”. To autentyczna opowieść o niedźwiedziu Wojtku, który przygarnięty przez polskich żołnierzy, stał się kapralem i służył wiernie w Armii Andersa. W utworze tym oprócz muzyki Maleo Reggae Rockers słyszymy także przepiękny instrument „duduk”, za który odpowiedzialny jest Buslav

Wśród artystek zaangażowanych w nagranie „Panien Wygnanych” pojawiły się Ania Brachaczek, Ania Rusowicz, Marcelina, Marika, zespół Dziewczyny (Ania Szafraniec i Ola Nowak), Gonix, Ifi Ude, Kasia Malejonek, Katarzyna Groniec, Kasia Kowalska, Fala, Mona, Dore, Gonix, Lilu, Anna Witczak-Czerniawska z zespołu Dikanda czy Angelika Górny z kultowego zespołu 2Tm2,3.

Polecane

Share This