Marina i Video na Viva Comet


2012.02.07

opublikował:

Marina i Video na Viva Comet

Zarówno Marina, jak i zespół Video zostali nominowani do Viva Comet 2012 w kategorii Album Roku. Marina ma również szanse na zdobycie statuetek w kategorii: Artystka Roku, Image Roku i Teledysk Roku. Charyzmatyczni muzycy z grupy Video dostali nominacje w kategoriach Przebój Roku i Zespół Roku. Na gali Viva Comet 2012 swoją obecność potwierdzili artyści sceny polskiej i zagranicznej, w tym: Ewa Farna, Sylwia Grzeszczak, Mrozu, Kasta, a także duet DJski Kalwi & Remi z gościnnym udziałem Amandy Wilson.Marina Łuczenko po raz pierwszy pojawiła się na gali Viva Comet w 2010 roku z debiutanckim singlem „Glam Pop”. Ta utalentowana młoda piosenkarka ma na swoim koncie sukcesy zarówno muzyczne, jak i aktorskie. Przełomem w jej karierze muzycznej było zakwalifikowanie się w 2007 roku do udziału w festiwalu „New Wave”, w którym zajęła 3 miejsce.  W 2011 otrzymała dwie nominacje do nagród Viva Comet, a jej debiutancki album „Hard Beat”, nagrany pod koniec roku, zyskał entuzjastyczne recenzje dziennikarzy muzycznych. W tym roku Marina walczy o cztery statuetki.

Grupa Video w składzie: Wojtek Łuszczykiewicz, Funky Koval, Budyń, Daniel Love i Paweł Stępień, grają razem od 2007 roku. Grupa ma na koncie liczne nominacje m.in. Viva Comet 2009.  Muzycy znani są z tego, że tworzą wpadające w uszy hity, które potem wraz z nimi nuci cała Polska. Tak było między innymi w przypadku piosenki „Papieros”, za którą w tym roku zespół jest nominowany w kategorii  Przebój Roku.

W ciągu kilkunastu dni od rozpoczęcia głosowania widzowie i fani oddali już ponad 1,3 mln głosów. Jest to absolutny rekord w historii gali.

Statuetki Viva Comet przyznawane są najlepszym polskim artystom, albumom, utworom oraz teledyskom ostatnich miesięcy. Dotychczas statuetki Comet odebrali m.in. Doda, Ewa Farna, Feel, Mrozu, czy Afromental.

Gala Viva Comet 2012 zostanie wyemitowana na  żywo w Viva Polska 23 lutego o godz. 20:00.

Polecane

Share This