Mariusz Wawrzyńczyk prezentuje remix „Białej armii” Bajmu


2018.06.28

opublikował:

Mariusz Wawrzyńczyk prezentuje remix „Białej armii” Bajmu

„Zawsze pod wiatr” to  długo oczekiwany album zwycięzcy koncertu „Debiutów ze Skaldami” który odbył się podczas  52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Mariusz to uczestnik talent show „Szansa na sukces” (Budka Suflera, Zbigniew Wodecki) oraz „Bitwa na głosy” (drużyna Urszuli Dudziak). Na jego solowej debiutanckiej płycie, utrzymanej w klimacie pop, znajdują się przebojowe piosenki, które wprawią słuchacza w pozytywny nastrój. Na krążku znalazły się kompozycję najwybitniejszych polskich kompozytorów m.in.: Marcina Nierubca, Marka Kościkiewicza i  Tomasza Luberta.

Bonusem na debiutanckiej płycie Mariusza jest nowa wersja jednego z największych hitów zespołu Bajm „Biała armia”. To nowa, odświeżona wersja w aranżacji Adama Abramka, Pawła Sota  oraz Roberta Dudzica. Beata Kozidrak dała zielone światło na ukazanie się remixu i swoją aprobatę, życząc powodzenia na solowej drodze artystycznej młodego artysty.  

– Z  Białą Armią wiąże się pewną historia. Jestem ogromnym fanem Beaty Kozidrak i Bajmu. Cenię ich za kompozycję, świetne brzmienie i energie na scenie, a Beatę za jedyny i niepowtarzalny głos oraz za charyzmę sceniczną i teksty piosenek. Wiele z utworów napisali dla Bajmu Adam Abramek i Paweł Sot, którzy stworzyli dla mnie w 2011 roku mój pierwszy singiel „Lepiej bez słowa”. Pewnego razu dzwoni do mnie Adam i mówi: „Słuchaj przygotowaliśmy na nowy aranż „Biała armia”, może byśmy spróbowali nagrać ją z Tobą?”. Nie trzeba było mnie długo namawiać. Z planów publikacji utworu nic nie wyszło, lecz na początku czerwca 2018 r. siedzę przy komputerze i zgrywam pliki na płytę do tłoczni i wpadłem na pomysł by umieścić tę nową wersje na swój krążek. Zadzwoniłem do Pawła i Adama oni się zgodzili. Postanowiłem napisać sms do Beaty Kozidrak, która również dała mi zielone światło, do publikacji. Czego chcieć więcej?. Może tylko tego by się moja wersja spodobała! – powiedział artysta.

Szczegóły płyty:

1. Placebo (muz. A. Judys, sł. M.Wawrzyńczyk)- 4:02

2. Zawsze pod wiatr (muz. M.Nierubiec, sł. M. Wawrzyńczyk)- 3:18

3. Miłość jest wśród Nas (muz. T. Lubert, sł. M.Wawrzyńczyk)- 3:03

4. To tylko chwila (muz. M. Nierubiec, sł. M. Wawrzyńczyk) 3:10

5. Labirynt myśli ( muz. I sł. Marek Kościkiewicz)– 2:52

6. Daleko od Ciebie (muz. M. Błądziński, sł. M.Błądzińśki, M. Wawrzyńczyk)- 3:55

7. Jeszcze wierze (muz. P. Puk, sł. P. Urynowicz, M. Wawrzyńczyk)-  3:20

8. Mały chłopiec (muz. R.Podolski, sł. R. Podolski, M. Wawrzyńczyk)- 3:48

9. Miłość to deszcz (muz. S. Żaczek, sł. M. Wawrzyńćzyk)- 3:22

10. Nie przestawaj marzyć (muz. M.Nierubiec, sł. M. Wawrzyńczyk)- 3:20

11. Tylko serce kocha wiernie (muz. T. Betka, sł. M.Wawrzyńczyk)- 3:36

12. Biała armia remix (muz. A.Abramek, P.Sot, sł. B.Kozidrak) 

Tytuł: „Zawsze pod wiatr”. 

Wydawca: Soul Records

Dystrybucja: E-Muzyka

Producent artystyczny: Mariusz Wawrzyńczyk

Polecane

Share This