Marta Zalewska promuje debiutancki album


2018.12.16

opublikował:

Marta Zalewska promuje debiutancki album

fot. Ania Powałowska

Za nami druga odsłona konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno!” radiowej Czwórki, w którym udział wzięło 169 artystów i do którego zgłoszonych zostało ponad 1000 piosenek w niemal wszystkich gatunkach muzycznych: od rocka, popu, przez electro pop, metal, grunge, reggae, folk, hip hop, klasykę, disco, na muzyce instrumentalnej kończąc. Tym razem najlepsza okazała się Marta Zalewska – multiinstrumentalistka i wokalistka, która w nagrodę wyda debiutancką płytę oraz zagra koncert w studiu Czwórki.

7 grudnia, w dniu premiery albumu, artystka dała koncert promujący materiał. Trzy dni wcześniej dla dziennikarzy zainteresowanych płytą Marta wykonała w studiu Czwórki akustyczne wersje trzech utworów. W spotkaniu uczestniczyli również zaproszeni goście, m.in. Urszula Dudziak, Monika Borzym i Marcelina.

Marta Zalewska jest wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i multiinstrumentalistką. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec, jest laureatką międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów skrzypcowych oraz wokalnych. Współpracuje z artystami takimi jak: Kayah, Grzech Piotrowski, Krystyna Prońko, Marcin Styczeń oraz zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova.

Marta występuje na koncertach w kraju i za granicą, a także na prestiżowych imprezach telewizyjnych, jak choćby Gala Mistrzów Sportu 2015, podczas której artystka zaprezentowała autorski materiał połączony z brawurowymi animacjami, wizualizacjami i specjalnie przygotowaną choreografią (tego typu show multimedialne miało miejsce w Polsce po raz pierwszy).

W 2016 roku utwór Marty Zalewskiej pt. „Skrzydła” zwyciężył w konkursie zorganizowanym przez Narodowe Centrum Polskiej Piosenki w Opolu – dzięki wygranej, Marta stała się reprezentantką miasta Opole w Debiutach 53. KFPP w Opolu. W tym samym roku wspólnie z Arturem Orzechem poprowadziła muzyczny program „Hit Hit Hurra!” w TVP 1. Od maja 2018 występuje w roli Rezy w najnowszym spektaklu Teatru Roma „Once” – polskiej premierze nagradzanego na całym świecie musicalu. Marta Zalewska od dziecka fascynuje się latami 60-tymi XX wieku i ruchem hipisowskim. Muzyczne zainteresowania artystki są bardzo szerokie, jednak na jej nadchodzącej debiutanckiej płycie wyraźnie słychać wpływ twórczości ulubionych artystów epoki dzieci-kwiatów takich jak: Jimi Hendrix, Janis Joplin, Spencer Davis Group czy Blood, Sweat & Tears.

Polecane

Share This