Mata nie odpowie za posiadanie narkotyków. Sąd umorzył postępowanie

Co zrobi prokuratura?


2023.02.07

opublikował:

Mata nie odpowie za posiadanie narkotyków. Sąd umorzył postępowanie

Foto: @piotr_tarasewicz / @cgm.pl

Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów zdecydował o umorzeniu postępowania w sprawie przeciwko Macie. Raper i jego kolega zostali oskarżeni o posiadanie narkotyków po tym, jak znaleziono przy nich „nieznaczną” ilość marihuany.

Pod koniec stycznia ubiegłego roku Mata i jego towarzysz trafili do aresztu po tym, jak w trakcie „rutynowego przeszukania” policjanci znaleźli przy nich marihuanę. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy raperze 1,45g substancji, co według obliczeń śledczych przekłada się na „od dwóch do pięciu porcji handlowych”. Obaj panowie przyznali się do posiadania i złożyli wyjaśnienia w sprawie, deklarując, że mieli substancję „na użytek własny”, a nie do handlu.

Akt oskarżenia przeciwko artyście i jego koledze trafił do sądu w maju ubiegłego roku. Dziś dowiedzieliśmy się, że postępowanie umorzono na podstawie art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, według którego sąd może podjąć taką decyzję w przypadku „nieznacznej” ilości narkotyku przeznaczonego na własny użytek. Prokuratura może odwołać się od tej decyzji.

Tagi


Polecane

Share This