Matheo krytykuje Żabsona. Młodszy kolega odpowiada


2018.10.01

opublikował:

Matheo krytykuje Żabsona. Młodszy kolega odpowiada

foto: facebook.com / Matheo Productions

Goszcząc w programie Kuby Wojewódzkiego Żabson przyznał, że nadużywa autotune’a. Artysta skomentował, że używa tego efektu jako instrumentu. – Surfuję na tym. Gram tym autotunem – mówił. Zainspirowany tą wypowiedzią Matheo postanowił odnieść się do słów Żabsona na Facebooku.

Po pierwsze, owszem autotune może być traktowany jako instrument, ale jak to z każdym instrumentem – żeby go używać, trzeba coś tam umieć na nim grać – zauważył Matheo. – Po drugie, polscy raperzy budujący większą część utworu w oparciu o ten „instrument”, zwyczajnie nie potrafią go używać, rżną bezmyślnie wszystkie patenty od gwiazd z zachodu, zapominając jednocześnie o dość istotnym szczególe – że ich idole de facto potrafią śpiewać – dodał producent.

Choć Matheo nie napisał, że odnosi się bezpośrednio do Żabsona (dodał to dopiero później w komentarzu), młodszy kolega zauważył wpis i odpisał z prywatnego profilu: – Mateusz, przecież się znamy, mógłbyś napisać, że to do mnie, a nie próbujesz pozostać dyplomatyczny. Tyle lat na karku, a nie potrafisz bezpośrednio napisać, tylko się ukrywasz za jakimiś ogólnikami. Matheo odparł, że dopisał w komentarzu, co zainspirowało go do napisania powyższych słów, ale Żabson wytknął, że stało się to dopiero po opublikowaniu jego komentarza. Całą wymianę zdań miedzy artystami znajdziecie na poniższym screenie. Dołączamy także oryginalny post, w którym Matheo serwuje kilka rad dla osób chcących sprawnie korzystać z autotune’a.

 

 

 

Polecane


Share This