Matt Dusk – Świąteczny Koncert Charytatywny

Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej zaprasza na II Charytatywny Koncert Świąteczny


2010.12.04

opublikował:

Matt Dusk – Świąteczny Koncert Charytatywny

Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej zaprasza na II Charytatywny Koncert Świąteczny, którego gwiazdą będzie kanadyjski artysta – Matt Dusk.

Bilet na koncert gwarantuje nie tylko mile spędzony przedświąteczny wieczór przy dobrej muzyce, ale też zmianę kawałka świata na lepsze.  Pozwoli Fundacji prowadzić domy dla dzieci, w których swoje miejsce znajdują dzieci pozbawione opieki, domy sąsiedzkie oraz realizować społeczne inicjatywy. Zysk z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Fundacji.

Są swingujący artyści i jest Matt Dusk – piosenkarz, autor piosenek, producent, aranżer i zapalony muzykolog z doskonałym nazwiskiem… jak dla osoby, której urok uwalnia się, kiedy zbliża się noc, a publiczność oczekuje na występ.

 

Ten kanadyjski artysta, nominowany do nagrody Juno, większość kariery poświęcił na reanimowanie amerykańskich standardów oraz tworzenie własnych, popowych kompozycji. Jego debiutancki album „Two Shots” pokrył się złotem, a singiel „All About Me” zdobył szczyty list przebojów. Matt z „Back In Town” uzyskał nawet pierwsze miejsce w Japonii – był pierwszym wokalistą jazzowym, któremu udało się dotrzeć na szczyt zestawienia popowych singli w tym kraju.

 

Przy trzecim albumie, Dusk w nowatorski sposób podszedł do zbierania materiału – powstała kompilacja doskonałych utworów z różnych stron świata, które otrzymały tytuł „Good News”.

Efektem pracy jest 12 utworów, wśród których znalazło się również kilka zupełnie nowych kompozycji. Płyta „Good News” pokazuje Duska poszukującego zabawy, chwytliwych piosenek, których nikt się po nim nie spodziewa.

Matt Dusk jest absolwentem St. Michael`s Choir School. Studiował również na Uniwersytecie w Yorku pod okiem jazzowej legendy fortepianu – Oscara Petersona. Uznawany jest za eksperta w dziedzinie interpretacji standardów. W 2004 roku wydał debiutancką płytę „Two Shots”. „Akurat wtedy rozstawałem się z kimś” – szczerze przyznaje Dusk. Kolejnym albumem był energetyczny „Back In Town” z 2007 roku, nagrany z Alem Schmittem w hollywoodzkim studio „A”, gdzie wcześniej pracowali Frank Sinatra i Nat King Cole. „Back In Town” to świeże podejście do klasycznych utworów. Jego wersję „Get Me to the Church on Time” wykorzystano w amerykańskiej wersji programu „You Can Dance”.

www.mattdusk.com


Matt Dusk

Świąteczny Koncert Charytatywny

Data: 19 grudnia 2010 r. (niedziela)

Godzina: 18:00, 20:30

Miejsce: Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina

Adres: Gdańsk, ul. Ołowianka 1

Bilety: 90-180 zł

Tagi


Polecane

Share This