MaxFlo: Rusza Ziomowy Tour


2012.01.05

opublikował:

MaxFlo: Rusza Ziomowy Tour

Agencja MaxFlo nie zapada w zimowy sen i zaprasza fanów hip-hopu na serię koncertów, na których zaprezentują się nowe projekty związane z wydawnictwem Rahima. Podczas Ziomowego Tour wystąpią grupy stworzone przez znanych przedstawicieli śląskiej sceny hip-howej: Majkel z zespołem Niger, Puq z grupą Styloojeden oraz Skorup ze swoim solowym materiałem, który za sprawą Pawła Pieca zostanie wzbogacony o brzmienie saksofonu.

Trasa obejmuje następujące miasta:

20.01 – Gliwice, Klub Laser

21.01 – Tychy, Skup Kultury

22.01 – Bielsko-Biała, RudeBoy Club

26.01 – Kędzierzyn Koźle, Klub Tunel

28.01 – Zabrze, Kino Roma

17.02 – Kraków, Klub Fabryka

18.02 – Częstochowa, Klub Bada Bing!

24.02 – Rybnik, Kulturalny Club

02.03 – Łódź, Klub Luka

09.03 – Wodzisław Śląski, Klub Szuflada

10.03 – Mikołów, Klub Fraktal

Niger to nowy projekt dowodzony przez Majkela (do niedawna współpracujący z GrubSonem oraz 3odą Kru), który zachęcił innych przedstawicieli gliwickiej sceny hip-hopowej (DJ HWRa oraz Biaka) do stworzenia materiału będącego hołdem dla tradycji gatunku. Pod koniec 2011 roku grupa wydała swój pierwszy (rozdawany bezpłatnie wśród fanów) krążek „Co ma biały czarnego?” – album będzie można zdobyć także w trakcie koncertów Ziomowego Tour.

Historia Styloojeden zawiązała się w 2008 roku, kiedy Puq, Zonk (obydwaj wcześniej współpracowali w Projektorze) oraz Atim postanowili podjąć się stworzenia nowego projektu muzycznego. Pierwsze produkcje sygnowane nową marką powstawały bardzo szybko i w 2009 roku artyści zostali zaproszeni przez Rahima na składankę „Podaj dalej”, gdzie znalazł się utwór „Nie ma tego złego”. Od grudnia 2011 mikołowscy raperzy na stałe związali się z MaxFlo, co zaowocowało wydaniem ich debiutanckiej płyty „Z tylu jeden”.

Na koncertach Ziomowego Tour zaprezentuje się również Skorup, kolejny obok Majkela przedstawiciel gliwickiej sceny hip-hopowej. Dotychczas artysta ma na swoim koncie trzy albumy: „Pieśń Wajdeloty” (2006), „Droga watażki” (2009) oraz wydany przez MaxFlo „Etos kowboja” (2011), do którego powstał teledysk „Solidarność / Z bandą” (wyróżniony nominacją do Grand Prix Yach Festivalu). Raper jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów polskiego hip-hopu – dubbingował postać Śmierci w cieszącej się dużą popularnością kreskówce pt. „37”. Artysta poszukując nowych rozwiązań postanowił na trasę zaprosić saksofonistę, Pawła Pieca, który dotychczas współpracował z takimi muzykami jak Krzysztof Ścierański, Paweł Mąciwoda (The Scorpions) oraz Atma Anurem.

Polecane

Share This