Metallica zapowiada drugą fazę reedycji na kolorowych winylach

Pierwsze ze wznowień już 5 kwietnia


2024.03.07

opublikował:

Metallica zapowiada drugą fazę reedycji na kolorowych winylach

Po pierwszej fazie reedycji obejmujących wydanie pięciu pierwszych płyt Metalliki na limitowanych kolorowych winylach, zespół zapowiada kolejną odsłonę wznowień. Pierwsze wydawnictwo ukaże się już 5 kwietnia.

Druga faza obejmuje „Garage Inc.”, „St. Anger”, „Death Magnetic” i „Hardwired… To Self-Destruct”. Od kwietnia do lipca co miesiąc na rynku będzie się pojawiało kolejne wydawnictwo.

 

„Garage Inc.” – kompilacyjny album z coverami ukaże się 5 kwietnia 2024 r. i zostanie wydany na trzech 140g płytach w limitowanym kolorze „Fade To Blue”.

„St. Anger” – album zawierający tytułowy singiel, który przyniósł grupie siódmą statuetkę Grammy trafi na rynek 3 maja 2024 r. i będzie wydany na dwóch płytach w limitowanym kolorze „Some Kind of Orange”.

„Death Magnetic” – album roku 2008 wg redakcji „Kerrang” i „Metal Hammera”, który przyniósł grupie także Grammy, ukaże się 7 czerwca na dwóch 140g płytach w limitowanym kolorze „Magnetic Silver”.

„Hardwired… To Self-Destruct” – najlepsza metalowa płyta 2016 r. wg „Rolling Stone’a” zostanie wydana 5 lipca na dwóch 140g płytach w limitowanym kolorze „Flame Orange”.

Do każdego wydawnictwa zostanie dołączona karta, umożliwiająca pobranie materiału w wersji elektronicznej. Dyskografię Metalliki zamyka ubiegłoroczny album „72 Seasons”, który zdominował światowe listy sprzedaży, będąc numerem 1 w 19 krajach, w tym w Wielkiej Brytanii.

W maju Metallica wraca do Europy na kolejne koncerty trasy „M72”. 5 i 7 lipca zespół wystąpi na PGE Narodowym w Warszawie. Pełna rozpiska koncertów znajduje się na oficjalnej stronie grupy metallica.com.

Tagi


Polecane

Share This