Metry, tony i megawaty dla Alicii Keys

Poznański Stadion Miejski szykuje się na koncert roku.


2013.06.20

opublikował:

Metry, tony i megawaty dla Alicii Keys

Już za kilka dni na parking przy Stadionie Miejskim w Poznaniu zaczną docierać ciężarówki ze sprzętem, dzięki któremu powstanie największa, jak dotąd, scena w Wielkopolsce. Tylko przy jej konstrukcji, montażu nagłośnienia, oświetlenia i innych systemów technicznych niezbędnych podczas koncertu Alicii Keys, przez sześć dni będzie pracowało ponad 100 osób. Dzięki zmianom w niektórych rozwiązaniach technicznych do sprzedaży trafi także od jutra dodatkowa pula biletów.

Ekipy techniczne zatrudnione przy produkcji koncertu rozładują co najmniej 25 ciężarówek ze sprzętem. Od poniedziałku na płycie stadionu zacznie powstawać scena, która razem z telebimami, które zawisną po jej obu stronach będzie miała aż 35 metrów długości. Całość została pomyślana tak, by Alicia Keys, występująca na platformie o wysokości 180 cm, była widoczna dla każdego fana. Lepszej widoczności sprzyjać będzie także likwidacja wież z głośnikami. Pierwszy raz na poznańskim stadionie wykorzystana zostanie bowiem konstrukcja dachowa stadionu, pod którą podwieszone zostaną zestawy głośników zapewniające doskonały odbiór muzyki w każdym miejscu na stadionie. Takie rozwiązanie zagwarantuje likwidację odbić i opóźnień dźwięku oraz jego równomierne rozłożenie. Odblokuje także dodatkowe miejsca dla widzów.

Od godziny 10:00 20 czerwca bilety na koncert będą dostępne również w kasie nr 3 na terenie Stadionu Miejskiego, uruchomionej po wielu prośbach mieszkańców Poznania i okolic. Na 10 dni przed koncertem w sprzedaży jest jeszcze 4,5 tys. wejściówek.

Alicia Keys wystąpi na największej scenie, jaka kiedykolwiek stanęła w Wielkopolsce. Będzie to także największa konstrukcja podczas trasy Alicii Keys „Set The World On Fire”. „Powstanie u nas całkowicie inna scena, niż te, które mieli okazję oglądać fani podczas pozostałych koncertów w ramach trasy. Poznański koncert artystki jest bowiem jedynym, który organizowany jest na stadionie. Dla nas to dodatkowa praca przy dostosowywaniu niektórych aspektów technicznych, ale znamy poznański stadion i mogę zapewnić: efekt będzie doskonały” – zapowiada Maciej Czysz, prezes MyMusic, firmy produkującej koncert.

Na stadion trafią także m.in. elementy zabezpieczające murawę. „Na płycie boiska położymy 8 tysięcy metrów kwadratowych podłogi z tworzywa sztucznego, odpowiednio wzmocnionej pod samą sceną. To system, który pozwala trawie oddychać i rozwiązanie, które świetnie sprawdziło się podczas ceremonii otwarcia stadionu” – mówi Jarosław Zerbe z MyMusic, szef produkcji koncertu.

Nagłośnienie, światło, telebimy i wszystkie inne systemy niezbędne do funkcjonowania stadionu podczas koncertu będą wymagały sporej ilości energii. Dostarczy jej system agregatów, którego moc wystarczyłaby do zasilenia dwóch dużych centrów handlowych. Prace przy przygotowywaniu stadionu do koncertu zakończą się w sobotę, 29 czerwca, wczesnym popołudniem. Od tego momentu wszystko czekać już będzie tylko na fanów i Alicię Keys…

Alicia Keys podczas jedynego koncertu w Polsce, wystąpi 30 czerwca 2013 na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Obejrzeć ją może nawet 25 tys. osób, dzięki czemu będzie to największy koncert na trasie artystki. Jako support zagrają: niemiecki Hurricane Dean oraz poznański UFly.

Polecane

Share This