Miętha debiutuje w barwach Asfaltu

Singiel “Star$” Skipa i AWGS-a już dostępny.


2019.08.13

opublikował:

Miętha debiutuje w barwach Asfaltu

fot. Paweł Zanio, grafika Maciek Polak

Na kanale Asfalt Records pojawiło się wideo do singla “Star$” (wymowa: starbucks) duetu Miętha. Utwór zwiastuje debiutancki album grupy pt. “Audioportret”. W kadrach pojawiły się gościnnie: Natalia Sobieska, Ela Doroszkiewicz, Basia Kempa oraz Gosia Figat. Autorem okładki oraz pierwszego klipu promującego płytę jest The Dreams Studio (Michał Pańszczyk i Jędrzej Guzik). Album zostanie wydany nakładem wytwórni Asfalt Records.

Chcieliśmy razem stworzyć projekt, który wzbogaci obecną glebę muzyczną i zainspiruje ludzi do śmielszych eksperymentów sonicznych. Jest to dźwiękowa transmisja powstała z przyjaźni, długich rozmów w studio, litrów kawy i słoików pełnych ziół – komentują muzycy Miętha.

W tym samym czasie na asfaltshop.pl rusza przedsprzedaż pierwszego tłoczenia płyty „Audioportret”, które zawiera dodatkowe nagranie oraz limitowane oversize’owe t-shirty z logo Mięthy autorstwa Maćka Polaka. Teesy z charakterystycznym zaokrągleniem dołu zostały uszyte ręcznie w Polsce z wysokogatunkowej bawełny o gramaturze 150 gr/m2.

Miętha to duet, tworzą go raper Skip i producent AWGS. Artyści znają się pół roku i tyle trwało napisanie i nagranie ich debiutanckiej płyty „Audioportret”. Zespół oferuje świeże, charakterystyczne i organiczne granie, wzbogacone zaskakującymi jak na krótki staż sceniczny możliwościami wokalnymi Skipa. Obaj muzycy dostarczyli wspólny, spójny i komplementarny materiał, pretendujący zdaniem Asfaltu do debiutu roku. Przy płycie pomagali: Moo Latte (gościnnie na instrumentach w kilku utworach) oraz ENZU (mix i mastering).

Polecane

Share This