Migos atakują nowym teledyskiem


2017.12.10

opublikował:

Migos atakują nowym teledyskiem

foto: kadr z wideo

W sieci pojawił się klip do najnowszego singla Migos. „MotorSport” promuje najnowsze album Culture 2”, którego premiera zapowiedziana jest na styczeń 2018 roku. Będzie to sequel krążka z 2017 roku i jednocześnie trzeci studyjny album amerykańskiej ekipy.

W utworze udzieliły się dwie popularne raperki. Mowa tu o Cardi B, która w tym roku wydała swój drugi mixtape „Gangsta Bitch Music Vol. 2” i pojawiła się gościnnie w singlach G-Eazy’ego czy Juiciego J oraz Nicki Minaj, którą mogliście w tym roku usłyszeć również w „Make Love” Gucciego Mane’a. To nie pierwszy wspólny utwór wspomnianych artystów – Offset z Migos współpracował wcześniej z Nicki Minaj przy kompozycji „No Flag”, zaś z Cardi B nagrał „Lick”.

Dzięki viralovemu sukcesowi singla „Bad and Boujee” wydana w styczniu płyta „Culture” osiągnęła niespodziewany sukces okupując przez długie tygodnie czołówkę listy Billboardu. „Culture” ma już status platyny, Migos zostali za ten album nominowani do nagrody Grammy. O „Culture 2” już teraz możemy mówić, że będzie jedną najmocniejszych przyszłorocznych premier na świecie.

Migos są odzwierciedleniem dzisiejszego mainstreamu. Znakomicie wpasowują się w erę trapowego hip-hopu, który od paru lat okupuje listy przebojów. Znaleźli na siebie przepis i konsekwentnie go realizują, jednocześnie wyrabiając sobie coraz to lepszą markę. Jeśli tylko będą podążać tą samą drogą, to za parę lat możemy ich wspominać jako jednych z ciekawszych artystów hip-hopowych ostatnich lat. Już teraz Childish Gambino nazywa ich Beatlesami naszych czasów.

Quavo, Offset i Takeoff znani oficjalnie zadebiutowali w 2013 roku, choć z ich twórczością można było zapoznać się już w 2011 roku dzięki mixtape’owi „Juug Season”. W ciągu sześciu lat nagrali 15 mixtape’ów, EP-kę oraz dwa albumy długogrające. Momentem przełomowym było wydanie „Y.R.N. (Young Rich Niggas)” w 2013 roku, który m.in. dzięki singlom „Versace” i „Hannah Montana”, pojawił się w podsumowaniach rocznych. Dziś jednak Migos są w zupełnie innym miejscu, głównie za sprawą „Culture” i nadchodzącego sequela.

Polecane

Share This