Mitch & Mitch absolutnie kochają Ennio Morricone

23 września roku nakładem Jazzboy Records ukazał się album „Amore assoluto per Ennio”


2022.09.27

opublikował:

Mitch & Mitch absolutnie kochają Ennio Morricone

Dwa lata po wydaniu epki „Frisco Moods” Mitch & Mitch powrócili z nowym albumem. Duet z pomocą swoich przyjaciół zmierzył się z niekwestionowaną legendą, jaką jest Ennio Morricone, zmarły w 2020 roku jeden z najwybitniejszych twórców muzyki filmowej i ilustracyjnej.

Na repertuar płyty „Amore assoluto per Ennio” złożyły się tylko utwory z easy listeningowo/bossa novowego okresu twórczości Morricone (1969-1971), co znających dotychczasową podróż artystyczną Mitch & Mitch nie powinno zbytnio zaskoczyć.

Wszystko zaczęło się w październiku 2020 od towarzyskiego spotkania w domu jednego z Mitchów. Kolejnym ważnym etapem tej historii było zaproszenie zespołu na urodziny Programu Drugiego Polskiego Radia, gdzie po raz pierwszy materiał został wykonany w pełnym wymiarze. Przez kilka kolejnych miesięcy dojrzewała decyzja o sformalizowaniu projektu i zarejestrowaniu płyty z ulubionymi utworami Maestro. Sesja miała miejsce pod koniec lipca 2021 roku w Studiu S4.

Mitch & Mitch con il loro Gruppo Etereofonico występują w składzie:

Anna Baranetti – corno francese
Anna Brachacci – basso
Maddalena Gae’Gizza – vocale, flauto traverso
Maddalena K. Penqala – vibrafono, campanelli, strumenti a percussione
Margherita Sarbacchi – mellotron, clavicembalo, pianoforte
Mitch a.k.a. Michele – chitarra elettrica
Mitch a.k.a. Michele – batteria

Premiera albumu „Amore assoluto per Ennio” miała miejsce 23 września 2022. Album ukazał się nakładem Jazzboy Records. Utworem promującym płytę jest „Argomenti”.

Polecane

Share This