Molesta Ewenement wycofuje się z FEST Festivalu

Artyści opublikowali oświadczenie, w którym przedstawili swoje stanowisko.


2021.07.21

opublikował:

Molesta Ewenement wycofuje się z FEST Festivalu

fot. P. Tarasewicz

Molesta Ewenement miała być jedną z gwiazd tegorocznego FEST Festivalu. Niestety, po tym jak organizator imprezy dostosowując się do sytuacji pandemicznej i zaleceń rządu zdecydował, że wpuści na nią wyłącznie osoby zaszczepione, grupa zdecydowała się wycofać z udziału w imprezie. Molesta tłumaczy swoje stanowisko w oświadczeniu.

Elo! Ucinając wszelkie spekulacje, chcemy poinformować, że nie wystąpimy na FEST Festivalu 13 sierpnia w Chorzowie. W momencie podpisania umowy, 23 marca 2021 r. nie było przesłanek, że organizatorzy koncertów będą musieli selekcjonować publiczność. Zespół Molesta Ewenement nie zgadza się z takimi ograniczeniami, ponieważ jest to sprzeczne z ich przekonaniami.

Zdajemy sobie sprawę, że wprowadzone przez Follow The Step ograniczenia nie są widzimiesie agencji, ale wynikają z rozporządzeń rządowych. Rozumiemy też, że sytuacja branży koncertowej po ponad roku trwania pandemii jest bardzo trudna, ale warunek zaszczepienia w przypadku uczestnictwa w koncercie będący jednocześnie warunkiem „sine qua non” jest nie do zaakceptowania przez członków zespołu Molesta Ewenement.

Nie zgadzamy się na występ dla publiczności, która ma być selekcjonowana.

O stanowisku zespołu informowaliśmy agencję zaraz po ogłoszeniu przez nią ograniczeń dla publiczności, czyli 9 czerwca br. Niestety, do dziś koncert Molesta Ewenement nie został usunięty z line-upu festiwalu.

Przykro nam, że nie spotkamy się z Wami w Chorzowie, ale chcemy grać tylko takie koncerty, na których publiczność nie będzie dyskryminowana z żadnego powodu.

Zapraszamy na najbliższe koncerty – 24 lipca do Krakowa i 1 sierpnia do Gdyni! – czytamy w komunikacie grupy.

FEST Festival odbędzie się w Chorzowie w dniach 11-14 sierpnia. Organizatorzy mając na uwadze limity osób niezaszczepionych na imprezach plenerowych zdecydowali się w ogóle takich nie wpuszczać, by nie odsyłać z kwitkiem tysięcy „nadprogramowych” osób, które nie zostały zaszczepione. W line-upie imprezy znajdują się m.in. Kygo, James Bay, Nothing But Thieves, Mata, Tommy Cash, Alan Walker, Aurora, Pezet, Sokół, Hania Rani, sanah, PRO8L3M, Kayah & Bregović, Daria Zawiałow, Mura Masa i wielu, wielu innych.

Polecane

Share This