Molotov i Curly Heads na Przystanku Woodstock

W 2015 bez zmian, ale przyszłoroczny Woodstock odbędzie się w innym terminie.


2015.04.03

opublikował:

Molotov i Curly Heads na Przystanku Woodstock

Znamy kolejne gwiazdy tegorocznego Przystanku Woodstock. Na Dużej Scenie wystąpi zespół Molotov, na Małej Scenie usłyszymy Curly Heads. Przystanek Woodstock 2015 odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia.

Zmianie uległ natomiast termin przyszłorocznej edycji festiwalu. 22. Przystanek Woodstock odbędzie się w dniach 14-15-16 lipca 2016 roku (czwartek, piątek sobota), a nie, jak w ostatnich latach, na przełomie lipca i sierpnia. Powodem przesunięcia terminu Przystanku Woodstock są odbywające się w dniach 26-31 lipca Światowe Dni Młodzieży.

Molotov to meksykańska grupa rockowa stworzona 1995 roku w mieście Meksyk przez Miguela „Micky’ego” Huidobro i Ismaela „Tito” Fuentesa. Ich muzyka to połączenie rocka, hip-hopu i heavy metalu. Ich pierwszy album „?Dónde jugarán las ninas?” sprzedał się w ponad milionie egzemplarzy i został nazwany najlepszym albumem roku 1998. W późniejszych latach zespół nagrał wiele albumów, a ostatni z nich to wydana w 2014 roku „Agua Maldita”. Ich teksty, które są mieszanką hiszpańskiego i angielskiego, są śpiewane i rapowane przez wszystkich członków zespołu. Molotov umiejętnie łączy ciężkie linie basowe w mocnymi riffami gitarowymi. Wiele z ich piosenek, między innymi „Give the Power” i „Frijolero”, jest inspirowanych politycznie i nawiązuje to ograniczania praw obywateli Meksyku oraz meksykańskiej diaspory w Stanach Zjednoczonych. Wiele z ich utworów stało się znanych właśnie ze względu na kontrowersyjne teksty, opisywano jako pikantne, swawolne i często agresywne. W początkowych etapach ich kariery dało to podstawę do prób cenzorowania ich twórczości. Kiedyś Molotov został określony „najbardziej zuchwałym zespołem w obrębie swojego gatunku”. Ich sukces popchnął ich na międzynarodowe trasy koncertowe w Ameryce i Europie. W sumie sprzedali ponad cztery miliony płyt na całym świecie. Są laureatami czterech nagród Latin Grammy.

Curly Heads to pięć talentów, pięciu młodych i zdolnych chłopaków, którzy w bardzo naturalny sposób romansują z dźwiękami. Połączyła ich przyjaźń , pochodzą z Dąbrowy Górniczej, w 2010 roku chwycili za instrumenty i postanowili grać razem. Przetrwali w przyjaźni najbardziej burzliwy okres solowej kariery Dawida, bez poczucia straty, bo przedtem zdążyli wspólnie poczuć rożne smaki muzykowania. Minione dwa lata okazały się dla chłopaków ogromnym skokiem ku dojrzałości, zarówno muzycznej, jak i emocjonalnej. Podsiadło przyznaje, że CH było od początku jego siłą napędową, zalążkiem jego muzycznej tożsamości i po ogromnym sukcesie płyty solowej cieszy się na „powrót do domu”. Gatunkowo płyty „Ruby Dress Skinny Dog” nie da się zamknąć w muzycznej nomenklaturze, ale na pewno głównym elementem spajającym całość jest energia której najjaskrawszym przykładem jest pierwszy singel promujący wydawnictwo: „Reconcile”. Tego numeru ani nie wolno, ani nie da się słuchać po cichu!

Pod koniec 2014 roku ukazał się debiutancki album zespołu ” Ruby Dress Skinny Dog” pełen rockowych brzmień, swobody i zadziornego wokalu wokalisty Dawida Podsiadło. Płyta szybko osiągnęła status złotej a kluby podczas jesiennej trasy koncertowej były wypełnione po brzegi. Teraz Curly Heads wracają na trasę „Burning Down Tour 2015” z nową porcją energii i rock’n’rolla.

Polecane

Share This