Moving Mountains w Polsce


2012.04.24

opublikował:

Moving Mountains w Polsce

Formacja zagra w Krakowie (5 czerwca), Warszawie (6 czerwca), Poznaniu (7 czerwca) i Tczewie (8 czerwca).

Są chwile, gdy członkowie Moving Mountains zastanawiają się, czy nie powinni przypadkiem urodzić się dekadę wcześniej. Ich najnowszy album „Waves”, nawiązuje do początku XXI wieku, a znaleźć w nim można inspiracje z twórczości takich zespołów jak Sunny Day Real Estate, Engine Down, Cave In czy Further Seems Forever.

„Część z nas pragnie byśmy byli zespołem, który powstał w 2001 roku… ale w dziwny sposób to motywuje nas do objęcia ścieżki w miejscu, gdzie niektóre z tych zespołów skończyły” – mówi wokalista Gregory Dunn. Moving Mountains stara się stworzyć coś wyjątkowego, a Waves udowadnia to, będąc niesamowitym albumem.

Wraz z drugim albumem „Waves”, zespół stworzył potężny zbiór majestatycznych post-hardcore’owych kompozycji, które sięgają dalej i docierają mocniej niż którekolwiek z ich dotychczasowej pracy. Lirycznie album mówi o utracie i wierze, przeplatających się wątków, z którymi Dunn bardzo długo się zmagał. „Kiedy zespół zaczynał grać, mój bardzo bliski przyjaciel odszedł. To był jeden z największych bodźców i inspiracją do wszystkich tekstów na pierwszym albumie „Pneuma”. Są one bardzo graficzne i nazbyt metaforyczne, ponieważ na tamten czas wstydziłem się o tym mówić” – wyjawił.

Świeżość, energia, połączenie przestrzennej, gitarowej muzyki z melodyjnymi, wpadającymi w ucho patentami, a wszystko okraszone metaforycznymi, dobrymi tekstami! Oto Moving Mountains.

Polecane

Share This