Mrozu zmienia barwy i publikuje nowy singiel z klipem


2021.05.21

opublikował:

Mrozu zmienia barwy i publikuje nowy singiel z klipem

fot. Dagmara Szewczuk / @dagsoon

Przed kilkoma dniami dowiedzieliśmy się, że Mrozu zmienił barwy, dołączając do grona artystów Universalu, dziś dostajemy jego nowy singiel. W „Złocie” Mrozu wraca do pierwszej połowy lat 90., czasu beztroski, swobody i przyjemnej ekscytacji związanej z tym, co przyniesie przyszłość.

Piosenka narodziła się po dotarciu trzech kumpli do górskiej chaty z zapierającym dech widokiem na Jezioro Czorsztyńskie. Ze sobą zabraliśmy gitary, sprzęt studyjny i rowery. Muzyka do piosenki „Złoto” to efekt pierwszej nocy w głuszy, która wyzwoliła niesamowitą radość z grania i zapomnienie o trudnej sytuacji, która nas muzyków obecnie dotknęła – komentuje artysta.

Sprawdź także: Open’er Park zamiast Open’er Festivalu – wiemy, kto zagra w tym roku w Gdyni

Mrozu pracował nad tekstem utworu z Arkiem Sitarzem, czyli Rasem. Muzyka to zasługa artysty, Piotrka „Rubensa” Rubika i Wiktora Koperskiego. Za produkcję utworu odpowiedzialni są Mrozu, Rubens i Kuba Galiński, a mix i mastering – Marcin Bors.

Do singla powstał klip, który idealnie koresponduje z niesamowitą energią „Złota”. Kumple z osiedla, długie popołudnia spędzone na podwórku i jeszcze dłuższe spojrzenia rzucane w stronę koleżanek ze szkolnej ławki. Reżyserką teledysku jest Zuzanna Plisz, która wcześniej zrealizowała obsypany nagrodami klip do utworu „Duch” Mroza (14 nominacji na festiwalach, w tym m.in. CAMERIMAGE International Festival, Berlin Music Video Awards, Fryderyki 2018 oraz 6 nagród m.in. na La Guarimba IFF, Evolution Mallorca IFF czy Austin Music Video Festival). Operator to Kacper Fertacz, który ma na koncie zdjęcia do m.in. „Ostatniej rodziny” czy serialu „Król”.

Polecane

Share This