„MTV Unplugged” Brodki już dostępne

Posłuchaj koncertu nagranego kultowego cyklu MTV.


2018.12.07

opublikował:

„MTV Unplugged” Brodki już dostępne

foto: Karol Makurat / Tarakum.pl

W serwisach streamingowych można już posłuchać koncertowego wydawnictwa „MTV Unplugged” Brodki. Już od 10 grudnia zarejestrowany w kwietniu koncert będzie można zobaczyć na platformie Player.pl, a 18 stycznia wydawnictwo ukaże się na CD i winylach.

To jest taka płyta bardziej „fanowska” – mówi o swoim nowym wydawnictwie Brodka. – Zależało mi, żeby ten materiał był przekrojowy. Momentami było ciężko, bo pewne utwory trzeba było przearanżować tak, żeby pasowały do całej reszty i żeby znaleźć w tym jakiś wspólny klucz chociażby z moją ostatnią płytą. Była to muzycznie intensywna, ciekawa, momentami trudna, praca, ale też bardzo twórcza. Starałam się wybrać utwory, które sama lubię, ale też taki, od którego wszystko się zaczęło, czyli „Ten”.

W trakcie występu na żywo Brodka zaprezentowała kompozycje z ostatniej płyty „Clashes”, kultowej „Grandy”, EP-ki „LAX” oraz debiutanckiego krążka zatytułowanego po prostu „Album” z 2004 r. W projekcie wzięli udział goście specjalni. Na scenie u boku wokalistki pojawił się Dawid Podsiadło w utworze „Santa Muerte” oraz Krzysztof Zalewski, który zaśpiewał z Brodką „Syberię”. Na płycie znajdzie się 15 piosenek, w tym również cover Nirvany „Heart-Shaped Box”.

Materiał został zmiksowany przez Luca Smitha (Foals, Crystal Fighters, Everything Everything) oraz zdobywcę nagrody Grammy Noah’ę Georgesona (Joanna Newsom, Devendra Banhart, The Strokes), który współpracował z Brodką przy albumie „Clashes”.

W lutym Brodka zagra cztery koncerty „bez prądu”. Pełna rozpiska poniżej:

14.02 – Kraków, Centrum Kongresowe ICE Kraków
18.02 – Katowice, Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia w Katowicach
19.02 – Gdańsk, Gdański Teatr Szekspirowski
26.02 – Warszawa, Teatr Nowy

Polecane

Share This