Mudhoney już dziś w Stodole

"Bez nich nie byłoby grunge", czytamy w informacji prasowej.


2013.05.28

opublikował:

Mudhoney już dziś w Stodole

Prekursorzy grunge po czterech latach wracają do Europy z trasą promującą „Vanishing Point”, najnowszy album wydany pod szyldem kultowej wytwórni SUB POP.

Grupa Mudhoney powstała w Seattle 1988 roku z inicjatywy muzyków wywodzących się z Green River, zespołu, którego wydany rok wcześniej album „Dry As A Bone / Rehab Doll” (Sub Pop) uważany jest za początek epoki grunge. Założyciele Mudhoney, wokalista i gitarzysta Mark Arm i gitarzysta Steve Turner, nie przewidywali, że ten jeden z ich nowych projektów przetrwa dłużej niż kilka miesięcy, ale wydany w ’88 pod szyldem niezależnej wytwórni Sub Pop debiutancki singiel „Touch Me I’m Sick” stał się prawdziwym grunge’owym hymnem:

Jego surowa energia i brudne, zdominowane przez przesterowane dźwięki gitar brzmienie wywarły ogromny wpływ na lokalnych muzyków, przyczyniając się do rozwoju sceny Seattle.

Zespół nie odniósł sukcesu komercyjnego jak Soundgarden czy Nirvana, stanowi jednak ważną inspirację dla twórców muzyki alternatywnej, wciąż z powodzeniem nagrywa i koncertuje, i to z energią, którą mimo upływu ćwierćwiecza, porównuje się z tą z czasów narodzin grunge. W kwietniu 2013 pod szyldem kultowej wytwórni Sub Pop miał swą premierę dziewiąty już album studyjny, z którym Amerykanie pojawią się w Europie.

Tagi


Polecane

Share This