Muzeum Powstania Warszawskiego szuka nowego „Szlagieru dla Warszawy”

Duże Pe i Muzeum Powstania Warszawskiego ogłaszają konkurs.


2014.02.03

opublikował:

Muzeum Powstania Warszawskiego szuka nowego „Szlagieru dla Warszawy”

Szukamy nowego Szlagieru dla Warszawy opowiadającego o stolicy i jej mieszkańcach – informują przedstawiciele Muzeum Powstania Warszawskiego. Konkurs jest częścią projektu „Szlagier dla Warszawy. Otwarte Studio Piosenki Warszawskiej” realizowanego przez MPW oraz Duże Pe. Informacje na temat konkursu znajdziecie pod tym  linkiem.

 

Takich piosenek powstało już wiele – niektóre stały się przebojami rozpoznawanymi w całym kraju, jak „Warszawa” autorstwa T.Love czy „Moje Miasto” Marii Peszek. Inne znane są tylko w pewnych kręgach (np. „Warszawa i ja” zespołu Komety czy „VavaTo” grupy Vavamuffin). Najczęściej żywot takich utworów kończy się jednak na dnie szuflady.

 

Naszą ambicją jest wyszukanie nieznanych szerszej publiczności piosenek o Warszawie, wybranie najlepszych z nich, nadanie im profesjonalnego brzmienia w studiu i wybranie nowego przeboju o Warszawie – czytamy w komunikacie organizatorów. Do „Szlagieru dla Warszawy” mogą zgłaszać się zarówno amatorzy, jak i zawodowcy, młodzi  hip-hopowcy i bluesmani w średnim wieku, twórcy piosenki poetyckiej, rockmani i zespoły z domów seniora. Jesteśmy otwarci na każdy gatunek muzyczny  i wszystkie formy ekspresji – jednym z warunków udziału w projekcie jest jednoznaczny związek zgłaszanego utworu z Warszawą. Kto wie, być może uda nam się odnaleźć przebój na miarę nieśmiertelnego „Snu o Warszawie” Czesława Niemena?

 

Zasady konkursu:

I etap (do 28 lutego) – Spośród nadesłanych utworów (nagranie „demo” w formie audio lub zapis nutowy i tekst) trzyosobowe jury wybierze najciekawsze propozycje pod względem artystycznym, merytorycznym i historycznym.

II etap (do 31.03.) – Następnie, w profesjonalnym studiu, nagrania będą poddane obróbce, tak by spełniały wszelkie jakościowe wymogi stawiane przez współczesne media.

III etap (1-30.04.) – Na etapie końcowym odbędzie się głosowanie publiczności na najlepszy przebój o Warszawie.

IV etap (maj) – ogłoszenie przeboju i nagrywanie klipu.

V etap – prezentacja klipu

Autor utworu, który otrzyma największą liczbę głosów, będzie mógł zrealizować profesjonalny teledysk, który sfinansuje Organizator konkursu.

 

Polecane

Share This