Myslovitz coverują piosenkę z „Przyjaciół”

Posłuchaj nowej wersji hitu The Rembrandts.


2013.11.21

opublikował:

Myslovitz coverują piosenkę z „Przyjaciół”

Uwielbiany na całym świecie serial „Przyjaciele” zadebiutował na antenie Comedy Central. Z okazji emisji, specjalnie dla polskich fanów paczki z Central Perku, zespół Myslovitz nagrał cover przeboju lat dziewięćdziesiątych pt. „I’ll Be There For You”.

Piosenka „I’ll Be There for You” autorstwa amerykańskiego duetu The Rembrandts, to tak właściwie kilkuminutowa ścieżka dźwiękowa, która mogłaby stanowić tło dla całych lat dziewięćdziesiątych. Od 1994 roku, przez kolejne 10 lat, utwór ten był czołówką hitowego serialu „Przyjaciele” i na stałe zagościł w sercach fanów, stając się jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek na świecie.

Przez pierwszy sezon, The Rembrandts nie byli wymienieni nawet w napisach końcowych jako współautorzy i wykonawcy piosenki, a sami, jak przyznali w wywiadzie dla The Independent z 2004 nie spodziewali się aż takiego sukcesu serialu – a tym samym piosenki. „I’ll Be There for You” spędziło na szczycie listy przebojów Billboard aż 8 tygodni.

Teraz, prawie 20 lat po emisji pierwszego odcinka „Przyjaciół”, specjalnie dla widzów w Polsce, kanał Comedy Central przygotował niespodziankę. Z okazji debiutu serialu na antenie w wersji z poprawioną jakością wizji, Comedy Central zaprosiło do współpracy zespół Myslovitz i tak powstała nowa wersja tego przeboju, którą już niedługo będziemy mogli usłyszeć.

 

Kiedy otrzymaliśmy propozycję nagrania coveru „I’ll Be There For You” pomyśleliśmy, że to może być ciekawe wyzwanie – mówią członkowie wokalista Myslovitz. Wszyscy w zespole znamy i uwielbiamy „Przyjaciół”, a sama piosenka jest bardzo pozytywna, trochę hipisowska, przez co stanowi świetny materiał na cover. Do współpracy w charakterze producenta zaprosiliśmy Agima Dżeljilji (Oszibarack). Nigdy wcześniej nie pracowaliśmy razem i wydaje nam się, że tę atmosferę świeżości pierwszego spotkania, poznawania się i zaprzyjaźniania, słychać w naszej wersji utworu. Cały proces nagrywania był dla nas dobrą zabawą. Rozsiadaliśmy się w studiu z kubkiem kawy i wyglądało to trochę tak, jakbyśmy znaleźli się na chwilę w Central Perk i odtworzyli ten genialny nastrój, który zadecydował o sukcesie „Przyjaciół”. Zapraszamy wszystkich do przesłuchania naszego utworu, mamy nadzieję, że się Wam spodoba.

Polecane

Share This