Na Pół Etatu biograficznie

Nadszedł dzień oficjalnej premiery płyty Na Pół Etatu "Materiał Biograficzny".


2011.12.18

opublikował:

Na Pół Etatu biograficznie

Większość nakładu (500 sztuk) rozeszła się w preorderze, płytę można jeszcze zamawiać na www.alohasklep.pl.

NA PÓŁ ETATU „MATERIAL BIOGRAFICZNY”

 

Trzy osoby, trzy charaktery, trzy światy, jedno podejście do sprawy. Na Pół Etatu to dwóch braci i zaprzyjaźniony DJ. Wychowani na klasycznym brzmieniu hip-hopu lat dziewięćdziesiątych, do dziś pozostają wierni tamtemu charakterowi rapu.

Na tej płycie treść jest podstawą tekstu, klimat podstawą brzmienia, a prawda fundamentem każdej zwrotki. Klasyczny sznyt przebija się w każdym numerze. Nikt nie rzuca tu słów na wiatr, szesnastki niosą przekaz, treść i emocje, wobec których trudno jest być obojętnym.

Bity nie są tłem, lecz integralną częścią całości, budują klimat i niosą słowa w eter z niesamowitą mocą. Brzmienie oparte o analogowy sampling i dotyk padów empecetki to nie szpan, to norma i kwintesencja zajawki producenckiej Quiz`a.

Cuty, screcze są nieodłącznym elementem płyty, idealnym dopełnieniem niewypowiedzianych słów, DJ Slip po prostu rapuje przy pomocy gramofonu.

Materiał Biograficzny to parę historii, wiele wspomnień, setki emocji dwudziesto paroletnich chłopaków, którzy zderzając się z codziennością, widzą jej wady i nie zostają wobec nich obojętni. Nie omijają przeszkód, ale stają na przeciwko nich by codziennie z nimi walczyć. Tu nikt nie wstydzi się emocji i prawdy, nawet gorzkiej, tu każdy wstydzi się kłamstw i pozerstwa. „Materiał Biograficzny” to kilkadziesiąt minut reportażu z życia każdego z nich, a może i któregoś z Was?

Polecane

Share This