Nagraj swój własny film na Szigecie.

Budapest Film Academy


2012.07.01

opublikował:

Nagraj swój własny film na Szigecie.

Budapes Film Academy – Międzynarodowy Uniwersytet Letni zajmujący się tworzeniem filmów. 29 lipiec – 19 sierpień.

Na tym jedynym w swoim rodzaju seminarium możecie zdobyć teoretyczna i praktyczną wiedzę od najlepszych, wziąć udział w interaktywnej grupie tworzącej filmy oraz nagrać swoje własne ekscytujące video na Sziget Festival. Pod koniec letnich warsztatów utworzymy jeden długi pokaz zawierający najlepsze krótkie filmy.

Tematyka seminarium pokrywa cały proces produkcji. Pierwszego tygodnia studenci nauczą się jak przygotować się do tworzenia filmu, wliczając w to pisanie scenariusza, reżyserię, produkcję oraz inne techniki wykorzystywane w procesie tworzenia filmów. Prezentujemy kompletną platformę edukacyjną, w której możecie szkolić się we wszystkich aspektach procesu. Drugiego tygodnia studenci będą nagrywać swój własny fikcyjny lub dokumentalny krótki film na Festiwalu Sziget. Podczas 3 tygodnia wszyscy będą mogli edytować swoje filmy w profesjonalnych studiach.

Teoretyczne i praktyczne studia filmowe, SZIGET – festiwal muzyczny – wszystko to na jednym obozie letnim dla twórców filmów? Jeśli jesteście zainteresowani, przyjrzyjcie się szczegółom.

Bilet kempingowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 225€

Bilet nie-kempingowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 195€

Bilet kempingowy dla pojazdów:

Od 1-go maja i na miejscu: 120€

Bilet jednodniowy:

Od 1-go maja i na miejscu: 45€

Niesamowita atmosfera, niesamowite emocje, najlepsi artyści z całego świata na kilku scenach i namiotach klubowych, zróżnicowanie gatunkowe, kulturowe, wyznaniowe, setki tysięcy pozytywnie nastawionych i przyjaznych ludzi oraz nieograniczona ilość oferowanych atrakcji – to właśnie dzięki temu Sziget jest jednym z najlepszych festiwali na świecie i wygrał tytuł Najlepszego Dużego Festiwalu w Europie. To zdecydowanie najlepsze wydarzenie w tej części Europy w sierpniu.

Wąski, żelazny most rozciągający się na rzece Dunaj prowadzi do jednego z najlepszych wydarzeń artystycznych w Europie – do Sziget Festiwalu. Po przekroczeniu mostu zupełnie nowy świat prezentuje się w całej swojej krasie: wyspa i 76 hektarów pięknego parku, w którym organizatorzy co roku na tydzień budują miasteczko festiwalowe mogące pomieścić ponad 400 tysięcy gości z placówkami mogącymi zaspokoić wszystkie wymagania.

Wszystko to znajduje się w samym sercu węgierskiej stolicy, w Budapeszcie. Idealne połączenia transportowe z jednej strony, z drugiej zaś pełna izolacja od środowiska zurbanizowanego. Ponad tysiąc programów artystycznych oferowanych w 55 miejscach. Przybyli goście mają okazję zregenerować się po ciężkiej koncertowej nocy i bawić się na profesjonalnym polu namiotowym.

Na festiwalu wyjątkowe jest także zaplecze gastronomiczne – oprócz specjalności węgierskich, uczestnicy festiwalu mogą również skosztować węgierskiego wina oraz znakomitych owoców. Atmosfera jest bardzo przyjazna i relaksująca a ceny są bardzo przystępne. Wszystko zorganizowane jest jako przynoszące masę wspomnień tygodniowe wakacje ze zróżnicowanym programem artystycznym zawierającym zarówno atrakcje turystyczne i poznanie niesamowitej historii Budapesztu, jak i możliwość ujrzenia na scenie największych gwiazd światowej muzyki.

Sziget Festiwal oferuje najbardziej zróżnicowaną listę wykonawców ze wszystkich europejskich festiwali muzycznych. Na scenie głównej występowali po sobie tacy artyści, jak: Faith No More, Manic Street Preachers, The Prodigy, Placebo, Fatboy Slim, The Offspring, Snow Patrol, Klaxons, Bloc Party, Ska-P, Maxïmo Park, The Subways, The Ting Tings i wielu innych. Na scenie World Music wystąpiły takie znakomitości jak haled, Amadu & Mariam, Calexico, So Kalmery, Speed Caravan, Orquesta Buena Vista Social Club, 08001 czy Figli Di Madre Ignota. Poza tym, w namiocie o powierzchni 2700 metrów kwadratowych, przeznaczonym dla artystów grających muzykę elektroniczną można było do tej pory usłyszeć gwiazdy pokroju Armin Van Buuren, Pete Tong, Paul Oakenfold czy Eric Prydz.

Międzynarodowe gwiazdy pojawią się również w namiotach zadedykowanych muzyce Hard Rock oraz Indie, które przygotowane są na pomieszczenie do kilku tysięcy osób. Na festiwalu znajdzie się coś dla każdego – jest namiot prezentujący kulturę gejów i lesbijek, muzykę jazzową i bluesową, scenę latyno amerykańską, bałkańską, folkową, muzykę klasyczną, wieczory literackie, komediowe stand-up`y, cyrk, pokazy filmowe i teatralne, występy taneczne i wiele, wiele innych.

W 2012 roku festiwal będzie obchodził swoje 20 lecie i w związku z tym będzie wiele niespodzianek, gdyż ta edycja ma być wyjątkowa.

Do tej pory swój udział na festiwalu potwierdzili: Anna Calvi, Axwell, Beatsteaks, Bebel Gilberto, Caro Emerald, Che, Sudaka, Chef`Special, Crystal Fighters, dEUS, Fink, Flying Lotus, Friendly Fires, Hurts, Glasvegas, In Golden Tears, Jungle by Night, Katzenjammer, Korn, La Selva Sur, LMFAO, Los De Abajo, Magnetic Man, Mando Diao, Ministry, Molotov, Muchachito Bombo Infierno, Noah and the Whale, Paolo Nutini, Placebo, Steve Aoki, Teatro Degli Orrori, The Horrors, The Subways, The Stone Roses, The Ting Tings, The Vaccines, The xx, Two Door Cinema Club, Viza

DODATKOWE INFORMACJE:Wyżywienie na festiwalu:

75 stoisk z jedzeniem – Od pizzy do sałatek lub od gyrosa do gulaszu

Mamy teren dla międzynarodowej kuchni, gdzie 12 różnych krajów pokazuje swoje specjalności.

Zakres cen:

Pizza – 550 HUF /- 1, 8 GBP / ~

Polecane

Share This