Największa gitarowa orkiestra świata zagra dziś we Wrocławiu


2014.05.01

opublikował:

Największa gitarowa orkiestra świata zagra dziś we Wrocławiu

We Wrocławiu zostanie dziś podjęta próba pobicia Gitarowego Rekordu Guinnessa. Największe w Europie święto gitarowe gromadzi na Rynku tysiące gitarzystów z całego świata. W imprezie wezmą udział m.in. Eric Burdon z zespołem The Animals, brytyjska legenda rocka – Uriah Heep oraz trzykrotny laureat nagrody Grammy – Steve Vai.

W tym roku odbędzie się już 12. edycja Gitarowego Rekordu Guinnessa we wspólnym graniu utworu „Hey Joe” rozsławionego przez Jimiego Hendrixa. Uczestnicy będą próbowali pobić swój własny rekord z 2012 roku, kiedy to numer wybrzmiał grany przez 7273 gitary.

W poprzednich latach „Hey Joe” wykonywano jednocześnie na wrocławskim Rynku oraz aż w 12 ośrodkach na całym świecie – m.in. w Kolonii, Berlinie, Chicago czy Kolbotn w Norwegii. W tym roku partnerską współpracę z festiwalem podejmuje Drezno, dokąd pojedzie wrocławska reprezentacja gitarzystów i na żywo połączy się z Wrocławiem. Odbędą się także łączenia z innymi ośrodkami gitarowymi, m.in. w Norwegii, Szwecji i Niemczech oraz z australijskim Perth. Dzięki odbywającej się co roku transmisji internetowej poprzez stronę www.heyjoe.pl do imprezy mogą dołączać online gitarzyści na całym świecie.

{Diil}

1 maja we Wrocławiu usłyszymy gigantów światowego rocka: Uriah Heep, Erica Burdona & The Animals, Steve’a Vaia, a także Luxtorpedę, Wojciecha Waglewskiego, Sebastiana Riedla i Wojtka Pilichowskiego. Wystąpi też Natalia Sikora – laureatka The Voice Of Poland, która zaśpiewa „The House Of The Rising Sun” oraz Jędrzej Kodymowski, lider Apteki w polskiej wersji „Domu Wschodzącego Słońca”. Oryginał, razem z tysiącami gitarzystów, wykona sam Eric Burdon. Na scenie zobaczymy również pomysłodawcę imprezy Leszka Cichońskiego z projektem Thanks Jimi AllStars Band. Najpopularniejszy zespół dziecięcy, Arka Noego, najpierw nauczy gitarzystów jak zagrać swój wielki przebój „Taki duży, taki mały może świętym być”, a następnie wraz z uczestnikami Rekordu jako największa gitarowa orkiestra świata zagra dla Papieża Jana Pawła II z okazji Jego kanonizacji.

Każdy, kto chce przystąpić do próby bicia Rekordu powinien mieć ze sobą dowód osobisty, legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości. Aby zagrać nie trzeba być pełnoletnim. Trzeba posiadać gitarę i umieć na niej zagrać przynajmniej 5 prostych akordów składających się na „Hey Joe”.

Do rekordu liczą się wszystkie rodzaje gitar – akustyczne, klasyczne, elektryczne, a także basowe. Dla gitarzystów elektrycznych przygotowany będzie specjalny sektor z możliwością podłączenia do prądu, wskazane jest zabranie ze sobą przedłużacza z rozgałęźnikiem.

Impreza rozpoczyna się o godz. 10:00 na wrocławskim Rynku. Oficjalna próba ustanowienia nowego Gitarowego Rekordu Guinnessa przewidziana jest na godz. 16.00.

{sklep-cgm}

Ramowy rozkład imprezy 1 maja 2014.

Wrocław, Rynek

10.00 – oficjalny początek Thanks Jimi Festival oraz rozpoczęcie zapisów uczestników

od

10:15 – koncerty zaproszonych gości gwiazd gitary z Polski i zagranicy

14:00 – próby i nauka wspólnego grania, łączenia z ośrodkami za granicą

15:45 – zamknięcie listy uczestników

15:50 – próba generalna wspólnego wykonania „Hey Joe”

16:00 – oficjalne bicie Gitarowego Rekordu Guinnessa 2014

16:15 – odczytanie oficjalnego wyniku Gitarowego Rekordu Guinnessa 2014

Wyspa Słodowa

16:30 – Koncert Gwiazd na Wyspie Słodowej z udziałem m.in. legend światowego rocka

Kolejność koncertów:

16.30 Luxtorpeda & Arka Noego

17.40 Cichoński&Thanks Jimi AllStars Band

18.40 Uriah Heep

20.05 Eric Burdon & The Animals

21.45 Steve Vai

Stary Klasztor (klub festiwalowy)

23:00 – Gitarowe Jam Session z udziałem gwiazd festiwalu poprowadzi Wojtek Pilichowski

Polecane

Share This