„Nasze magiczne Encanto” ma tę moc

Soundtrack lepszy niż Adele, The Weeknd i „Kraina lodu”.


2022.02.07

opublikował:

„Nasze magiczne Encanto” ma tę moc

fot. mat. pras.

Sukcesy animacji Disneya to nic nadzwyczajnego, także jeśli chodzi o towarzyszącą im muzykę. Jednak „Nasze magiczne Encanto” to prawdziwy fenomen: ścieżka muzyczna z filmu podbija listy przebojów, platformy streamingowe i oczywiście TikToka.

Zawierający osiem oryginalnych piosenek, których autorem jest Lin-Manuel Miranda („Hamilton”, „Vaiana: Skarb oceanu”) soundtrack powrócił na szczyt zestawienia Billboardu. Tym samym stał się najpopularniejszą płytą w USA, zostawiając w tyle chociażby Adele i jej „30” czy The Weeknd i jego „Dawn FM”.

Pochodzące z albumu piosenki „We Don’t Talk About Bruno” i „Surface Pressure” znajdują się w top 10 listy Hot 100, co jest historycznym rekordem dla piosenek z animacji Disneya. Nigdy wcześniej nie udało się wytwórni umieścić na oficjalnej liście przebojów aż dwóch singli z tego samego soundtracku. Co więcej, hit „We Don’t Talk About Bruno”, który awansował na szczyt zestawienia, to najwyżej notowana piosenka z produkcji Disneya, od blisko 30 lat.

A dokładnie od 1993 roku, kiedy królował tam utwór Disneya „A Whole New World” z animowanej wersji filmu „Aladyn”. Warto wspomnieć, że mega przebój „Let it Go” („Mam tę moc”) z „Krainy lodu”, dotarł zaledwie do 5. pozycji amerykańskiego notowania. Tymczasem numer „We Don’t Talk About Bruno” podbija też YouTube, gdzie zgromadził ponad 190 milionów odsłon.

Piosenka przewodnia Brunona, któremu w polskiej wersji językowej głosu użyczył niezawodny Cezary Pazura, zdobywa nie tylko serca Amerykanów, ale i Brytyjczyków. Na Wyspach „We Don’t Talk About Bruno” jest pierwszym disneyowskim numerem 1 w zestawieniu singli od 1952 roku.

Kolejnym hitem z soundtracku jest piosenka „Dos Oruguitas”, która na YouTube ma ponad 33 miliony wyświetleń i cieszy się ogromną popularnością na latynoskich listach przebojów.

Łącznie muzyka z filmu „Nasze magiczne Encanto” zgromadziła 1,5 miliarda streamów i znajduje się na szczycie albumowych zestawień w serwisach: Spotify, Amazon i iTunes.

TikTok również nie pozostaje obojętny. Fragmenty utworów z animacji mają ponad 10 miliardów odsłon i pojawiły się w ponad 3 milionach filmików.

Piosenki z filmu „Nasze magiczne Encanto” napisał Lin-Manuel Miranda („Hamilton”, „Vaiana: Skarb oceanu”), a muzykę ilustracyjną skomponowała Germaine Franco („Dora i Miasto Złota”). Na oficjalnym soundtracku znalazło się sześć utworów w wersji polskiej oraz nagrania w oryginalnym wykonaniu Carlosa Vivesa i Sebastiana Yatry.

„Nasze magiczne Encanto” opowiada historię niezwykłej rodziny Madrigal. Ich pełen magii dom znajduje się w tętniącym życiem, urokliwym miejscu zwanym Encanto, w górach Kolumbii. Magia Encanto sprawia, że każdy w rodzinie posiada wyjątkową moc, każdy z wyjątkiem młodej dziewczyny o imieniu Mirabel. Kiedy magia otaczająca Encanto jest w niebezpieczeństwie, Mirabel odkrywa, że to właśnie ona, jako jedyna zwyczajna osoba w tej wyjątkowej rodzinie, może być jej ostatnią nadzieją.

Polecane

Share This