Natalia Kukulska w Filharmonii w Szczecinie – zobacz cały koncert

0 19.00 odbyła się premiera koncertu Chopin - Czułe Struny


2020.10.23

opublikował:

Natalia Kukulska w Filharmonii w Szczecinie – zobacz cały koncert

Foto: Dominik Malik

Przepiękne wnętrze Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza, ponad 60-osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii w Szczecinie pod batutą pięciu dyrygentów: Krzysztofa Herdzina, Nikoli Kołodziejczyka, Jana Smoczyńskiego, Pawła Tomaszewskiego i Adama Sztaby, a pośród nich Natalia Kukulska. Wokalistka, która porusza czułe struny i ponownie rozkochuje Polskę w muzyce Fryderyka Chopina.

Dotykanie pomnikowej twórczości najwybitniejszego polskiego kompozytora bywa ryzykowne. Jak jednak pokazały ostatnie miesiąc – publiczność tęskni za wartościową muzyką pełną wrażliwości i szlachetnych dźwięków.

Album „Czułe struny”, na którym znalazły się wybrane dzieła Fryderyka Chopina opracowane w formie utworów symfonicznych przez pięciu najlepszych polskich kompozytorów i aranżerów, już na etapie przedsprzedaży trafił na szczyt zestawienia bestsellerów Empiku, aby później rozgościć się w czołówce Oficjalnej Listy Sprzedaży OLiS.

„Czułe struny” to największa artystyczna produkcja na naszym rynku fonograficznym jak również wydarzenie bez precedensu na świecie. Dodatkową wartością projektu jest wzbogacenie utworów Chopina o warstwę liryczną, za którą odpowiada Natalia Kukulska, jak również zaproszone przez nią artystki: Bovska, Natalia Grosiak, Kayah, Gaba Kulka oraz Mela Koteluk.

Wydawnictwo doczekało się jak dotąd dwóch teledysków do utworów „Czułe struny [Polonez As-dur]” oraz „Z wyjątkiem nas [Etiuda E-dur]”, a także live sesji nagranej w ramach projektu OtwARTa scena, podczas której, w kameralnym składzie zaprezentowana została kompozycja „Ktoś całkiem nowy [Etiuda As-dur]”.

Artystce udało się zebrać w tak wspaniałym wnętrzu, jakim jest Filharmonia Mieczysława Karłowicza, najlepszych polskich kompozytorów oraz zaprosić do współpracy wybitną Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Koncert składa się z 10 utworów, które znalazły się na niedawno wydanym albumiem.

Koncert zarejestrowano 11 października 2020 r. w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.

Polecane

Share This