Neony przypominają o sobie filmem ;)

Zobacz "Cebula, ping pong i rokendrol"


2012.09.11

opublikował:

Neony przypominają o sobie filmem ;)

Już jesienią zespół Neony powraca na scenę! Po długiej przerwie związanej z przygotowywaniem utworów do drugiej płyty i produkcją singla „Słoneczne baterie”, zespół przypomina o sobie filmem „Cebula, ping pong i rokendrol”.

Dokument zrealizowany został w marcu 2011 roku przez Piotra Naumowicza i Mariusza Cieniawę, autorów dwóch teledysków zespołu. 40-minutowy obrazek to rejestracja wizyty Neonów w studio pod Krakowem, gdzie zespół postanowił nagrać kilka utworów na tak zwaną „setkę”.

Postanowiliśmy troszkę inaczej wykorzystać jarocińską nagrodę. Oprócz samego faktu zwycięstwa w konkursie, mieliśmy możliwość rejestracji materiału w studio. Dostaliśmy na to dwa tygodnie, więc za mało by nagrać płytę i za dużo by produkować singla. Postanowiliśmy „wbić” numery „live” i ładnie to skręcić. Zespoły zazwyczaj przykładają wagę do klipów, a niewiele jest ładnie zarejestrowanych wykonań „na żywo” w sieci. To żadna nowość, ale ludziom zwyczajnie szkoda kasy na takie rzeczy, więc zdecydowaliśmy, że zrobimy sobie taką pamiątkę – opowiada Vlado, wokalista Neonów.

„Cebula, Ping pong i Rokendrol” to prosta historia wyjazdu do studia, z ładnie zrealizowaną oprawą wizualną, a każdy z czterech utworów został nakręcony trochę inaczej.

Przedsięwzięcie wsparła marka Red Bull, z którą zespół miał okazję współpracować podczas letniej trasy na Tourbusie.

Od początku roku zespół pracuje nad nową płytą, której premiera przewidywana jest na marzec 2013. Singiel „Słoneczne baterie” został zarejestrowany w studio Fonoplastykon we Wrocławiu pod okiem Marcina Borsa. Wkrótce więcej o jesiennej trasie koncertowej zespołu.

Tagi


Polecane

Share This