Nergal ponownie stanie przed sądem. Za co tym razem?


2021.02.06

opublikował:

Nergal ponownie stanie przed sądem. Za co tym razem?

foto: Katarzyna Kalisz

Nergal zdążył się już przyzwyczaić do tego, że za swoją działalność sceniczną oraz aktywność w mediach społecznościowych od czasu do czasu musi odpowiedzieć przed sądem. Artyście niejednokrotnie zarzucano urażenie uczuć religijnych, skarżono go także za znieważanie symboli narodowych. Teraz lidera Behemotha czeka kolejna sprawa.

W 2019 roku artysta zdeptał obraz Matki Boskiej, czym pochwalił się na Facebooku. Post Nergal jak zawsze wzbudził skrajne reakcje, a finalnie przyniósł także pozew przeciw artyście. Członkowie Ordo Juris i Towarzystwa Patriotycznego zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa, a ta zdecydowała się działać. W mijającym tygodniu do sądu został skierowany akt oskarżenia przeciwko muzykowi.

Adam D. oskarżony jest o to, że w dniu 25 września 2019 r., działając za pośrednictwem sieci Internet, znieważył publicznie przedmiot chrześcijańskiej czci religijnej w postaci osoby Matki Boskiej, w ten sposób, że na portalu społecznościowym Facebook, na oficjalnym profilu, umieścił zdjęcie prezentujące zniszczony obraz przedstawiający wizerunek Matki Boskiej z umieszczonym w miejscu twarzy wskazanej postaci obutej nogi,  które to zdjęcie opisał „on the set”, co w tłumaczeniu oznacza „na planie”, czym obraził uczucia religijne czterech osób – wyjaśnia prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Nergal odniósł się do sprawy, udostępniając na facebookowym profilu artykuł z serwisu internetowego TVP Info, informujący o skierowaniu do sądu aktu oskarżenia.

Wielka szkoda, że większość tego społeczeństwa jest niedorozwinięta AF. Dobrze mnie przyjęliście, debile… ale jeszcze nie skończyłem ***** ***. Na pohybel skur****om – napisał muzyk.

Polecane


Share This