Nergal: Rozpoczynamy walkę z tym katolickim absurdem


2021.02.27

opublikował:

Nergal: Rozpoczynamy walkę z tym katolickim absurdem

fot. P. Tarasewicz / CGM.PL

Na początku lutego ruszył kolejny już proces przeciw Adamowi „Nergalowi” Darskiemu o obrazę uczuć religijnych. Tym razem zawiadomienie do prokuratury złożyli członkowie Ordo Iuris i Towarzystwa Patriotycznego, powołując się na opublikowane przez lidera Behemotha zdjęcie z 2019 roku, na którym zdeptał on obraz Matki Boskiej. Sąd Rejonowy Warszawa-Mokotów w trybie nakazowym wymierzył muzykowi karę grzywny w wysokości 15 tysięcy złotych oraz zobowiązał go do pokrycia kosztów sądowych – wyniosły niemal 3,5 tysiąca złotych. Nie jest to jednak koniec sprawy, ponieważ forma wyroku nakazowego otworzyła drogę do dalszego postępowania w tej sprawie.

Czy dam przyzwolenie na to, by przesądy i fundamentalistyczne dogmaty wykorzystały ten i każdy inny przypadek tej samej natury? K***a nie! Czekajcie, a zobaczycie. ****. *** – skomentował wyrok Nergal.

SPRAWDŹ TAKŻE: Nergal: Chcecie być niewolnikami w reżimie katotalibów?

W odpowiedzi na wyrok Nergal ruszył z projektem Ordo Blasfemia. Na stronie gofundme.com muzyk rozpoczął zbiórkę środków, które zostaną przeznaczone na walkę z zarzutami o obrazę uczuć religijnych wobec artystów. Nergal chce uzbierać 20 tysięcy funtów, czyli ponad 100 tys złotych. Cel już został osiągnięty i obecnie na koncie zbiórki lidera Behemotha jest już ponad 27 tysięcy funtów. Jego akcję poparła m.in. grupa Dead Can Dance. Tymczasem na profilu Nergala pojawiło się nowe nagranie. Wokalista zorganizował „unpacking” pisemnego zawiadomienia z sądu oraz skomentował całą sytuację związaną z oskarżeniami i wyrokiem.

Zostałem skazany za opublikowanie zdjęcia na moim Instagramie. Na podstawie zdjęcia stwierdzono, że zdeptałem obraz Maryi. Widzieli tylko but, a może to nie był mój but? Teraz ruszamy do ofensywy i to my złożymy pozew w sądzie. Środki z kampanii Ordo Blasfemia pozwoli mi na kontynuację walki z tym reżimem. Rozpoczynamy walkę z tym katolickim absurdem i zatrzymamy to szaleństwo – mówi na nagraniu Nergal – Nie właźcie do mojego życia, zostawcie w spokoju moje social media i pozwólcie mi być artystą – dodaje.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Adam Nergal Darski (@nergal69)

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane


Share This