NF wyjawia swoje „MOTTO”

Pochodzący z Michigan raper szykuje się do premiery piątego albumu


2023.03.11

opublikował:

NF wyjawia swoje „MOTTO”

Pochodzący z Michigan raper szykuje się do premiery piątego albumu „HOPE”. Aby umilić fanom oczekiwanie na 7 kwietnia, zaprezentował drugi singiel „MOTTO”. Premierze towarzyszy wciągający teledysk, który jest parodią gali rozdania nagród.

Nate Feuerstein nie od dziś jest buntownikiem. W najnowszej piosence analizuje stan przemysłu muzycznego i ignoruje panujące trendy. „I could write a record full of radio songs, do a bunch of features that my label would love”, rapuje o swoim największym koszmarze. NF kroczy jednak własną ścieżką. Nie wstydzi się założyć tych samych ubrań i wie, że nie musi w sobie niczego naprawiać – bo nic nie jest zepsute.

Przesłanie piosenki znajduje odzwierciedlenie w teledysku w reżyserii Patricka Tohilla, w którym NF pojawia się na gali rozdania nagród. Raper nie zapomina o najwierniejszych odbiorcach, którzy są z nim od samego początku – w roli statystów wystąpili fani z całego świata, którzy przylecieli do Nashville.

„MOTTO” jest następstwem wydanego w lutym utworu „HOPE” – tytułowego oraz wiodącego singla z płyty. Nadchodzące wydawnictwo będzie pierwszym albumem rapera od czasu platynowego „The Search” (2019) oraz pierwszym dużym projektem od wydania uznanej składanki „CLOUDS (THE MIXTAPE)” z 2021 roku.

„HOPE” ma szansę stać się najważniejszym dotąd wydawnictwem NF. Już w pierwszym tygodniu od premiery tytułowa piosenka zgromadziła 32 miliony streamów. Zadebiutowała na 28. miejscu listy Top 200 Consumption Chart w USA, a teledysk przez ponad tydzień zajmował 1. miejsce na YouTubie.

Znany z błyskotliwych tekstów i niemalże filmowych produkcji, NF zbudował lojalną rzeszę fanów, dzięki której znalazł się na liście 50 najczęściej streamowanych raperów wszech czasów z 50 milionami streamów tygodniowo. Nadchodząca płyta „HOPE” zawierać będzie 13 utworów, w tym współprace z nominowanymi do Grammy artystami: piosenkarką i autorką tekstów Julią Michaels oraz raperem Cordae.

Muzyka od zawsze jest formą ucieczki oraz ekspresji NF. Potęgę jego wrażliwości widzieliśmy już takich hitach jak „Let You Down” i „The Search”. Koncertując po całym świecie, sprzedał dotąd ponad pół miliona biletów.

Odkąd w 2015 roku zadebiutował z „Mansion”, fanbase NF wciąż rośnie. Do tej pory raper zdobył ponad 30 miliardów streamów i 65 certyfikatów na całym świecie. Dwukrotnie podbił szczyt listy najlepiej sprzedających się albumów w USA.

NF, a tak naprawdę Nate Feuerstein, pochodzi z Michigan. Fani pokochali go za szczerość i surowe emocje, które były ważnym elementem drugiego krążka, „Therapy Session”. W 2017, za sprawą „Perception”, raper po raz pierwszy mógł cieszyć się numerem 1 w zestawieniu Billboard Top 200. Latem 2019 ukazał się album „The Search”, który także zadebiutował na szczycie list sprzedaży w Stanach.

Artyście nie zależy na autopromocji i rozgłosie w mediach społecznościowych. Jego sukces pochodzi bezpośrednio z muzyki i autentycznych tekstów. Jak zauważa „Forbes”: – Sukces NF świadczy o tym, co można obecnie zrobić poza tradycyjnym systemem. Silna rzesza fanów i niesamowity zapał stanowią świadectwo jego statusu w świecie hip-hopu.
Wydany w 2021 roku projekt „CLOUDS (THE MIXTAPE)” zadebiutował w pierwszej trójce listy Top 200 Albums i listy Top R&B/Hip-Hop Albums. Mimo zeszłorocznej nieobecności, jego pozycja w branży jest silniejsza niż kiedykolwiek. Wzmocni ją nadchodzący krążek „HOPE”.

Polecane

Share This