Nick Cave & The Bad Seeds z nowym singlem zapowiadającym „Wild God”

Nowy album już latem.


2024.05.29

opublikował:

Nick Cave & The Bad Seeds z nowym singlem zapowiadającym „Wild God”

fot. mat. pras.

Najnowszy album Nicka Cave’a and The Bad Seeds „Wild God” pojawi się w sprzedaży 30 sierpnia. Dzisiaj zespół prezentuje drugi singiel – „Frogs”.

Pierwsze wersy, które Cave zapisał dla tego albumu, były uspokajająco sugestywne. W końcu przywoływały one pierwsze morderstwo w Biblii, zabicie Abla przez Kaina. Napisał: “Ushering in the week he knelt down and crushed his brother’s head in with a bone/It’s my great privilege to walk you home”. Ten (całkiem dosłowny) zabójczy dwuwiersz stał się później początkowymi wersami rozległego eposu „Frogs”. Stanowiły one również drogowskaz dla kolejnych obrazów i tematów.

SPRAWDŹ TAKŻE: Nowy singiel Edyty Górniak. To wokół tego utworu wybuchło zamieszanie w eurowizyjnych eliminacjach

Mam nadzieję, że album wywrze na słuchaczach taki sam wpływ, jaki wywarł na mnie – mówi Cave. – Ta płyta wybucha z głośnika, a ja daję się jej porwać. To skomplikowany album, ale jest też głęboki i radośnie zaraźliwy. Nagrywając płytę nigdy nie mamy jakiegoś wielkiego planu. Albumy odzwierciedlają raczej stan emocjonalny autorów i muzyków, którzy je zagrali. Słuchając nowych piosenek wydaje się, że jesteśmy szczęśliwi – dodaje.

W dziesięciu utworach zespół tańczy między konwencją a eksperymentem, potęgując bogate obrazy i emocje w poruszających duszę narracjach Cave’a. Jest to dźwięk grupy ośmielonej ponownym połączeniem. Istnieją momenty, które z sentymentem dotykają przeszłości Bad Seeds, ale są one ulotne i służą jedynie do nasycenia nieustannego i niespokojnego ruchu zespołu naprzód.

Krążek został wyprodukowany przez Cave’a i Warrena Ellisa oraz zmiksowany przez Davida Fridmanna. Cave rozpoczął pisanie albumu w Nowy Rok 2023. Podczas sesji w Miraval w Prowansji i Soundtree w Londynie, Bad Seeds dodali swoją unikalną alchemię, z dodatkowym udziałem Colina Greenwooda (bas) i Luisa Almau (gitara nylonowa, gitara akustyczna).

Zespół, w październiku, zagra 2 koncerty w Polsce:

10.10 Łódź, Atlas Arena
11.10 Kraków, TAURON Arena Kraków

Polecane

Share This