Nickelback prezentuje „San Quentin”, jeden z najmocniejszych utworów w swojej karierze


2022.09.07

opublikował:

Nickelback prezentuje „San Quentin”, jeden z najmocniejszych utworów w swojej karierze

fot. mat. pras.

Kanadyjczycy z Nickelback ogłaszają premierę swojego długo oczekiwanego, nowego albumu „Get Rollin’”, który ukaże się 18 listopada nakładem firmy BMG. Promowana singlem „San Quentin”, który do fanów trafia już dzisiaj płyta, będzie dziesiątym studyjnym dokonaniem grupy i jej pierwszym premierowym materiałem od pięciu lat. Napędzany przyspieszającym tętno rytmem „San Quentin” to ekscytująca, rockowa przygoda, doskonale reprezentująca brzmieniowo różnorodny i urozmaicony „Get Rollin’”.

Utwór „San Quentin” został zainspirowany spotkaniem, jakie lider grupy, Chad Kroeger odbył naczelnikiem najsłynniejszej kalifornijskiej placówki o zaostrzonym rygorze. Tak powstała opowieść o sprytnej uciecze z więzienia. Oprócz niej na najnowszym albumie znajdziemy dziesięć innych piosenek autorstwa Nickelback.

Ostatnie kilka lat spędziliśmy pracując nad płytą w tempie, które dało nam swobodę tworzenia. Dziś nie możemy się doczekać, żebyście wszyscy mogli posłuchać naszej nowej muzyki – mówi zespół. – Stęskniliśmy się za naszymi fanami i czekamy z niecierpliwością żeby zaprezentować im nowe piosenki na żywo, więc ruszajmy – Get Rollin’!.

Dziesiąta płyta grupy „Get Rollin’” będzie dostępna na platformach streamingowych i na CD. Wersja deluxe będzie uzupełniona o cztery utwory bonusowe: akustyczne wersje piosenek „High Time”, „Just One More”, „Does Heaven Even Know You’re Missing?” oraz „Horizon”. Podstawowa i specjalna wersja zostaną także wydane na winylu – w roku 2023.

Polecane

Share This