Nie żyje założyciel zespołu The Animals


2021.01.31

opublikował:

Nie żyje założyciel zespołu The Animals

Smutne wieści docierają do nas zza oceanu. W wieku 77-lat zmarł Hilton Valentine gitarzysta i jeden z założycieli kultowej brytyjskiej grupy The Animals. Valentine, który od dawna mieszkał w stanie Connecticut, odszedł w piątek nad ranem lokalnego czasu. Informację o śmierci gitarzysty przekazała jego wytwórnia, ABKCO Music&Records.

Gitarzysta oraz założyciel grupy „The Animals” był pionierem gitary i miał olbrzymi wpływ na brzmienie rock and rolla – przekazała wytwórnia.

 

SPRAWDŹ TAKŻE: Fatalna wiadomość na koniec fatalnego roku – MF Doom nie żyje

Hilton Valentine pochodził z North Shields w północno-zachodniej Anglii. W 1963 roku razem z Erikiem Burdonem, Chasem Chandlerem, Alanem Price’em oraz Johnem Steelem założył zespół „The Animals”. Zasłynął on przepięknym coverem starej ballady „The House of the Rising Sun”, który w roku 1964 trafił na szczyty list przebojów w Stanach Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii. Po rozpadzie grupy artysta nagrał solowy album zatytułowany „All in Your Head”. W 1994 roku „The Animals” zostali wprowadzeni do Rock and roll Hall of Fame.

OBSERWUJ NAS NA FACEBOOKU

Polecane

Share This