Niespodziewany featuring Taco Hemingwaya

Warto poczekać jeszcze kilka tygodni.


2023.11.27

opublikował:

Niespodziewany featuring Taco Hemingwaya

fot. Yan Wasiuchnik

Taco Hemingway nie nagrywa dużej liczby featuringów, dlatego każde pojawienie się artysty na płycie jest wartym wspomnienia wydarzeniem. Na początku przyszłego roku jeden z szefów 2020 pojawi się na czwartej solowej płycie Holaka. Mateusz zapowiedział premierę krążka „Saska Butik” na 24 stycznia. Wydawnictwo ukaże się nakładem Warnera. Obok Taco pojawią się na nim Błażej Król, Rosalie., DEMCHENKO, DZIARMA, Julia Pośnik oraz BARANOVSKI.

Podczas niedawnego wywiadu u Winiego ujawnił wszystkie szczegóły nadchodzącego krążka, który dostępny jest już w preorderze. Tytuł jest ukłonem w stronę warszawskiego osiedla Saska Kępa, a właściwie butiku, który znajduje się niedaleko mieszkania artysty. Historie przeżytych tam miłości i przyjaźni przeplatają się z bardziej refleksyjnymi wątkami oraz anegdotami, a ich wspólnym mianownikiem jest właśnie miejsce, gdzie się rozgrywały.

„Saska Butik” to pierwszy prawdziwie piosenkowy album Mateusza, można odnaleźć w nim echa brzmień indie – stylistyki od której zaczynał grając w zespole Kumka Olik. Powstał on przy producenckim wsparciu Łukasza Stachurko (Sonar Soul, RYSY).

Na szczególną uwagę zasługuje mocno limitowana edycja deluxe CD z autografem, wzbogacona w środku o dodatki niedostępne w standardowym wydaniu. Zamknięta została ona w przezroczystej rzeźbie przypominającej front tytułowego butiku i jest efektem kooperacji Holaka z Eliaszem “Elektrastation” Hułasem. Aby dostać się do właściwego pudełka z płytą, należy rozbić szybkę młoteczkiem wchodzącym w skład zestawu. Tym samym odbiorca dostaje przewrotny dylemat: uszkodzić kolekcjonerskie dzieło i dostać się do jego zawartości, czy trzymać rzeźbę na półce w nienaruszonym stanie? Forma wydania zmusza zatem do refleksji: czy masz w ogóle na czym odtworzyć to CD? Czy aż tak Cię ciekawi, co zostało dorzucone do środka? A może wolisz zostawić sobie ten obiekt w nienaruszonym stanie? Przecież i tak będziesz słuchał/a albumu głównie ze swojego ulubionego serwisu streamingowego.

Do każdego preorderowego zamówienia dołączana jest także kopertowa edycja wydanej w maju 2023 roku “EMO EP” ukazującej inne, bardziej alternatywne oblicze Mateusza. W sprzedaży jest także dedykowany merch: t-shirty (projekt: Kiki Goldenboy) oraz czapki snapback (projekt: Holak).

Polecane

Share This