Night of the Proms w Polsce

Jedna z największych imprez halowych na świecie zagości również u nas.


2013.08.27

opublikował:

Night of the Proms w Polsce

Pierwszy z koncertów odbędzie się 22 marca 2014 roku w Atlas Arenie w Łodzi. Gwiazdami łódzkiego show będą między innymi: Amy Macdonald (na zdjęciu), OMD, John Miles i Le Div4S. Kolejni artyści zostaną ujawnieni wkrótce.

Night of the Proms to połączenie muzyki popowej z klasyczną. Powszechnie znane i popularne utwory śpiewane są przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej.

Do tej pory koncerty z cyklu Night of the Proms odbywały się głównie w takich krajach jak: Belgia, Holandia, Niemcy oraz Dania. Regularnie Night of the Proms gości także we Francji, Hiszpanii, Austrii, Szwajcarii oraz w Luksemburgu. To jedna z największych imprez halowych, jaka odbywa się na świecie – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która będzie współorganizatorem Night of the Proms w Polsce.

Night of the Proms zostało stworzone przez dwóch Belgów: Jana Vereecke i Jana Van Esbroecka w 1985 roku. Pierwszy z koncertów odbył się w 1985 roku w Antwerpii i obejrzało go 13 500 widzów. W 1991 roku impreza zagościła po raz pierwszy w Holandii. W kolejnych latach rozwijała się w bardzo dynamicznym tempie. Prawdziwą rewolucję impreza przeżyła w połowie lat dziewięćdziesiątych. W 1995 roku odbyło się 20 koncertów. W 1997 było ich już 32, a w 2001 roku aż 49. Do 2008 roku koncerty w ramach Night of the Proms obejrzało łącznie 8 milionów widzów. To bez wątpienia pokazuje, że mamy do czynienia z bardzo rozpoznawalną marką w skali całej Europy – tłumaczy Jan Vereecke, pomysłodawca imprezy. 

W ramach Night of the Proms występowały największe gwiazdy światowej muzyki: Sting, Andrea Bocelli, Status Quo, Art Gartfunkel, James Brown, Meat Loaf, Joe Cocker, Simple Minds, Macy Gray, Safri Duo, Seal, czy Mick Hucknall. Przy okazji tego wydarzenia promowały się także największe światowe marki: Opel (przez 23 lata główny sponsor w Belgii), Heineken (sponsor w Holandii) czy Nokia (tytularny sponsor w Niemczech).

Polecane

Share This