Nowa optyka Ketha

Drugi album grającej eksperymentalny metal grupy Ketha, “2nd Sight”, ukaże się w styczniu nakładem niezależnego labelu Instant Classic.


2011.12.20

opublikował:

Nowa optyka Ketha

Płytę, wraz z cyfrowym bonusem, można już zamawiać za pośrednictwem TEJ strony. W sieci zadebiutował też promujący wydawnictwo utwór “blackpool”:Album, będący następcą “III-ia” z 2009 roku, został zarejestrowany w Spaart Studio w Boguchwale i Tone Industria Studio w Warszawie. Miks jest dziełem Piotra Łukaszewskiego (Red Studio), a za mastering odpowiada Szymon Czech. Całość ukaże się w efektownym digipacku, limitowanym do 500 sztuk.


– Zależało mi na większej spójności całego materiału – mówi o “2nd Sight” wokalista i gitarzysta mrtrip. – Na dość wczesnym etapie wiedziałem, że poszczególne numery powinny „wychodzić” z siebie jeden po drugim i tworzyć całość. Nie znajdziecie tutaj przypadkowych patentów, a same utwory są mocno przemyślane i bardziej transowe – dodaje.

– Nie mieliśmy łatwo podczas tworzenia tego albumu, ale teraz, mając w rękach jego ostateczną wersję, wiemy, że nasz wysiłek się opłacił – przyznaje mrtrip. Pytany dlaczego wybór padł na niewielką wytwórnię, odpowiada: – Paradoksalnie wydaje nam się, że grając taką muzykę, z małym wydawcą zyskamy więcej. Instant Classic zaskoczyli nas możliwościami umieszczenia “2nd Sight” praktycznie w każdym sklepie cyfrowym, na czym bardzo nam zależało. Mamy też nadzieję, że pociągniemy współpracę dalej i wydamy w przyszłości winyl.
Do preorderów dołączany jest wyjątkowy bonus, który nie znajdzie się na wersji CD. To plik mp3 z remiksem utworu “take 1”. – Jego autorem jest Paweł z The Bumelants, którzy są znani z zupełnie innej muzyki – przerobili nie tak dawno parę songów Mieczysława Fogga i nieźle tym narozrabiali – tłumaczy mrtrip. – To początek naszego szerszego planu uwolnienia śladów z płyty i złożenia w przyszłości czegoś na kształt zbioru remiksów.

Na początku roku w sieci zadebiutuje promujący “2nd Sight” teledysk.

Polecane

Share This