Nowa piosenka Olivii Rodrigo otwiera soundtrack „Igrzysk śmierci”

„Can’t Catch Me Now” już w sieci.


2023.11.04

opublikował:

Nowa piosenka Olivii Rodrigo otwiera soundtrack „Igrzysk śmierci”

fot. mat. pras.

Trzykrotnie nagrodzona Grammy piosenkarka i songwriterka Olivia Rodrigo prezentuje piosenkę „Can’t Catch Me Now”! Rodrigo pojawi się na oficjalnym soundtracku produkcji „Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży”. Film wejdzie na wielkie ekrany 17 listopada. Właśnie ujawniono pełną tracklistę wydawnictwa.

Utwór „Can’t Catch Me Now” pojawił się w najnowszym zwiastunie filmu i jest następcą drugiego albumu Rodrigo zatytułowanego „GUTS”. Krążek nie tylko zdobył spore uznanie krytyków, ale i zadebiutował na szczycie listy Billboard 200.

Producentem wykonawczym filmu i soundtracku jest dziewięciokrotny zdobywca nagrody Grammy, Dave Cobb. Oprócz „Can’t Catch Me Now”, na nadchodzącym albumie znajdą się utwory inspirowane fabułą filmu autorstwa takich artystów jak Flatland Cavalry (powszechnie uwielbiany sekstet z Teksasu), Molly Tuttle (zdobywczyni tegorocznej nagrody Grammy dla Najlepszego albumu bluegrass), Billy Strings (nagrodzony tytułem Artysty Roku na zeszłorocznej gali Americana Music Awards), przekraczająca granice gatunków Sierra Ferrell oraz wschodzący artyści country/folk Bella White i Charles Wesley Godwin.

Pierwsza piosenka ze ścieżki dźwiękowej – „The Hanging Tree” – miała swoją premierę 20 października. W nadchodzącym filmie widzowie będą świadkami powstania kultowej piosenki przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Fani sagi najbardziej pamiętają Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence) śpiewającą ją w pierwszej części „Kosogłosa”. Tym razem możemy usłyszeć ją w wykonaniu Lucy Gray Baird (Rachel Zegler).

Reżyser Francis Lawrence i producenci Nina Jacobson i Cobb omówili proces powstawania piosenek do filmu w nowym nagraniu zza kulis. Twórcy podjęli się współpracy z kompozytorem Jamesem Newtonem Howardem i Zegler, aby ożywić piosenki z bestsellerowej powieści Suzanne Collins.

Akcja filmu „Igrzyska Śmierci: Ballada ptaków i węży” ma miejsce 64 lata przed tym, jak Katniss Everdeen zgłosiła się na trybuta oraz dziesiątki lat przed tym, jak Prezydent Snow stał się tyranem Panem.

„Igrzyska śmierci: Ballada ptaków i węży” to opowieść o osiemnastoletnim Corionalusie Snowie (Tom Blyth). Potężny niegdyś ród Snowów podupadł i przyszłość Coriolanusa zależy od tego, czy zdoła pokonać konkurentów. Tyle że fortuna nie bardzo mu sprzyja, bo otrzymuje poniżające zadanie. Zostaje mentorem Lucy Gray Baird (Rachel Zegler), dziewczyny z Dwunastego Dystryktu. Urok Lucy zdobywa serca mieszkańców Panem, a poza areną w Coriolanusie zaczyna budzić się współczucie dla skazanej na zgubę trybutki… Walcząc ze swoimi instynktami, Snow rozpoczyna wyścig z czasem.

„The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes (Music From & Inspired By)” – tracklista:

1. Olivia Rodrigo – Can’t Catch Me Now
2. Rachel Zegler – The Hanging Tree
3. Flatland Cavalry – Wool
4. Rachel Zegler – Nothing You Can Take From Me
5. Sierra Ferrell – The Garden
6. Rachel Zegler – The Ballad of Lucy Gray Baird
7. Molly Tuttle – Bury Me Beneath the Willow
8. Rachel Zegler, James Newton Howard – The Old Therebefore / Singing at Snakes
9. Bella White – Burn Me Once
10. The Covey Band – District 12 Stomp

11. Rachel Zegler, The Covey Band – Nothing You Can Take From Me (Boot-Stompin Version)
12. Billy Strings – Cabin Song
13. Rachel Zegler – Lucy Gray (part 1)
14. Rachel Zegler, The Covey Band – Pure As The Driven Snow
15. Charles Wesley Godwin – Winter’s Come & Gone
16. Josie Hope Hall, The Covey Band – Keep On The Sunny Side
17. Rachel Zegler – Lucy Gray (part 2)

Polecane

Share This