Nowa płyta Bruno Schulz w lutym

16 lutego 2013 r. nakładem wydawnictwa Fonografika ukaże się czwarta płyta zespołu Bruno Schulz p.t. "Wyspa".


2013.02.02

opublikował:

Nowa płyta Bruno Schulz w lutym

Materiał zarejestrowany został w Hasselhoff studio w Łodzi. Producentem i realizatorem nagrań jest Paweł Cieślak. Pierwszy singiel p.t. „Z bliska” właśnie trafił do polskich rozgłosni radiowych.

 

Po 3 latach od ostatniego albumu („Nowy lepszy człowiek” S. P. Records 2010) zespół wraca z rewolucyjnie odmiennym brzmieniem lecz z melodiami konsekwentnymi wobec dotychczasowej stylistyki. Z odważniejszą poetyką tekstów, które tym razem z większą dosłownością traktują swój niezmienny temat – samotności szczególnej, świadomości odrębności, nieprzystawalności do zatłoczonego postaciami i modelami otoczenia.

Doświadczeni i zainspirowani na nowo. Od ideologicznych zauroczeń starymi wyjadaczami ostatnich dekad, którzy wdrapali się do mainstreamu własnymi siłami, a nie zostali tam wrzuceni z biznesowego nadania: U.N.C.L.E, New Order, The Smiths, The Jesus and Mary Chain, po bezpośrednio słyszalną dźwiękową grę prowadzoną z nowoczesnymi i poszukującymi: PVT, Moderat, czy Twin Shadow.

Obok brzmienia, które stworzył oraz idealnie zapanował nad nim, w przestrzeni całego materiału, realizator i producent Paweł Cieślak, siłą napędową tego krążka są bez wątpienia melodie. Mamy tu bowiem do czynienia ze spotkaniem eksperymentu i piosenki w jednym. Albo, by być bardziej obrazowym: ze spotkaniem mobilnej, chwytliwej i wyrazistej linii muzycznej z elektronicznym, galowym mundurem brzmienia, obwieszonym szarfami, orderami i subtelnym błyskiem srebrnych i złotych wiązań.

Zespół Bruno Schulz został założony wiosną 2003 roku. W 2007 zadebiutowali płytą „Ekspresje, depresje, euforie” (Luna Music). Pod koniec 2008 roku podpisali kontrakt fonograficzny z wytwórnią S.P. Records, w konsekwencji czego w lutym 2009 ukazała się druga płyta grupy zatytułowana Europa wschodnia. Album wyznaczył zupełnie nowy kierunek w twórczości grupy. Europa Wschodnia została wysoko oceniona przez krytykę i słuchaczy. W kwietniu 2010, zaledwie rok po ostatnim wydawnictwie, nakładem S.P. RECORDS ukazał się trzeci krążek grupy Bruno Schulz zatytułowany „Nowy lepszy człowiek”. W recenzji płyty, w miesięczniku Teraz Rock napisano między innymi: „Gdyby utwór Szybki Świat nagrał zespół Placebo, miałby szansę stać się wielkim przebojem. Takiej lekkości nie było na poprzedniej płycie”.

Zespół Bruno Schulz tworzą: Karol Stolarek – wokal, elektronika, teksty; Marcin Regucki – gitary; Wit Zarębski – bas; Wojciech Czyszczoń – perkusja.

CGM jest patronem medialnym płyty.

Polecane

Share This