Nowa płyta Jaya-Z z okładką i… platyną

Raper ujawnił okładkę swojego nowego albumu. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że "Magna Carta... Holy Grail" pokryła się już platyną.


2013.07.06

opublikował:

Nowa płyta Jaya-Z z okładką i… platyną

W katedrze Salisbury, gdzie znajduję się jedna z czterech zachowanych Magna Carta z 1215 roku, Jay-Z ujawnił okładkę swojego nadchodzącego albumu. Tytułowe „Magna Carta” to nic innego jak Wielka Karta Swobód, dokument opublikowany w 1215 roku, ograniczający władzę monarchy na rzecz możnowładców.  Raper zdradził, że tytuł krążka powinno odczytywać się jako „Magna Carta… Holy Grail”. Wcześniej w informacjach prasowych tytuł funkcjonował bez wielokropka.

{reklama-hh}

Jednocześnie album, który fizycznie nie trafił jeszcze do sprzedaży, pokrył się platyną. Wszystko dzięki firmie Samsung, która kupiła od Jaya-Z milion kopii płyty (w formie elektronicznej) dla użytkowników swoich urządzeń mobilnych. RIAA (Recording Industry Association of America), czyli amerykański odpowednik Związku Producentów Audio Video (ZPAV) początkowo zakwestionowała prawo do ubiegania się o platynę za płyty sprzedane Samsungowi, traktując je jako egzemplarze rozdane fanom przez firmę, jednak po odwołaniu złożonym przez Jaya-Z decyzję tę zmieniono.

„Magna Carta… Holy Grail” trafi do polskich sklepów 16 lipca. Okładka płyty przedstawia się następująco:

Tagi


Polecane

Share This