Nowa płyta Luxtorpedy


2012.01.07

opublikował:

Nowa płyta Luxtorpedy

Po kilku tygodniach w studio, Luxtorpeda zakończyła muzyczną część pracy nad nowym albumem. Premiera płyty „Robaki” planowana jest na wiosnę 2012 roku. – Dwanaście nowych utworów oraz bonusowe nowe opracowanie utworu 52 Dębiec „Gdzie Ty jesteś?”, które już znamy z koncertów mamy właściwie już gotowe – mówi Robert „Litza” Friedrich. – Większość tekstów już jest, inne czekają w kolejce. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co udało się razem stworzyć. Tym razem pracowaliśmy razem z Hansem i od razu wiedzieliśmy, co chcemy osiągnąć. Przez ostatnie pół roku zagraliśmy ponad 60 koncertów i to ostatecznie ukształtowało nasze obecne brzmienie. Płyta będzie mocniejsza, bardziej rozbudowana muzycznie i stylistycznie.
10 stycznia zespół rusza do studia Recpublika w Lubrzy, żeby zarejestrować perkusję. Reszta nagrań i miks odbędzie się w „małe-studio” w podpoznańskim Puszczykowie.

Wydanie płyty „Robaki” zespół planuje na wiosnę 2012 roku. Przypomnijmy, że już 11 lutego bieżącego roku Luxtorpeda wystąpi obok Kultu, Hey czy Armii na Rock In Arena w Poznaniu. Z pewnością będzie można tam posłuchać utworów z nadchodzącej płyty.

Polecane

Share This