Nowa płyta Natalii Nykiel

Wśród współpracowników m.in. Maria Peszek i Dawid Podsiadło.


2017.09.27

opublikował:

Nowa płyta Natalii Nykiel

foto: Katarzyna Kalisz

20 października do sklepów trafi promowany singlem „Spokój” drugi album Natalii Nykiel zatytułowany „Discordia”. Poznaliśmy tracklistę i okładkę wydawnictwa, którego premierze towarzyszyć będzie krótka trasa koncertowa, na którą złoży się pięć ekskluzywnych występów – w Warszawie (26.10), Gdańsku (27.10), Wrocławiu (15.11), Toruniu (15.12) i Poznaniu (12.01). Bilety na koncert w stołecznej Stodole są już w sprzedaży (znajdziecie je na tej stronie), wejściówki na pozostałe koncerty będzie można nabyć za pośrednictwem Eventim.pl od 28 października.

Drugi album Natalii Nykiel ukazuje się po trzech latach od debiutanckiego „Lupus Electro” (Złota Płyta za album, Diamentowe Płyty za single „Bądź duży” i „Error”). W tym czasie artystka wypracowała sobie status jednej z najbardziej szanowanych polskich artystek.

Utwory na nowej płycie można czytać jako zapis przeżyć i doświadczeń związanych z podążaniem niezależną drogą nie tylko na gruncie artystycznym, ale i w życiu. Tytułowa „Discordia” to właśnie niezgoda na nowe i wątpliwe zasady, które próbuje narzucać dzisiejszy świat. Za produkcję drugiego albumu ponownie w całości odpowiedzialny był Michał Fox Król. Muzykę napisali Fox i Natalia. Artystka jest także w dużej części odpowiedzialna za warstwę tekstową płyty. Natalia zaprosiła do współpracy także takich artystów jak Maria Peszek, Julia Marcell, Dawid Podsiadło, Bunio czy Kamil Durski. Na edycji specjalnej płyty znalazły się także dodatkowe utwory wyprodukowane przez Duita i zespół Kamp!.

Tracklista:
1. Fala
2. Przeddzień
3. Spokój
4. Riki tiki ft. Bunio
5. Total błękit
6. Post
7. Kokosanki
8. I’m fine ft. Igor Walaszek
9. Stamina
10. Pokój 5
11. Give Me Some More

Bonusy:

12. Odbicie
13. Nadmiar (prod. Kamp!)
14. The Lovers (prod. Duit)

Polecane

Share This