Nowa płyta Red Lips od dziś w sklepach

Zespół prezentuje album "Ja wam zatańczę"


2019.11.08

opublikował:

Nowa płyta Red Lips od dziś w sklepach

fot. mat. pras.

Płyta niesie ze sobą zupełnie nową jakość – zarówno dla zespołu jak i jego słuchaczy. Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych – to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej.

Sami zastanawiamy się, jak to się stało, może nasłuchaliśmy się Chemical Brothers, może też nazbierało się trochę rożnych wątków wymagających innej ekspresji. Z zasady jesteśmy rockowym zespołem i bunt mamy we krwi, dlatego na tej płycie znajdziecie charakterystyczne dla nas elementy, ale tym razem zaaranżowane w zupełnie nowy, świeży sposób. Taka zmiana wynika z potrzeby rozwoju artystycznego i osobistego. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po bardziej nowoczesne środki wyrazu – komentują Ruda i Lazer.

Do wykreowania nowego brzmienia zespół zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę (Męskie Granie 2019). Za warstwę tekstową odpowiada Ruda we współpracy z cenionymi tekściarzami m.in. Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko (Muchy), Patrycja Kosiarkiewicz. Materiał został nagrany i zrealizowany w warszawskim studio Black Kiss Reccords.

Album „Ja wam zatańczę” zawiera 11 utworów:

1. Róż & Plusz
2. Ja wam zatańczę
3. Cappuccino
4. Gorące głowy
5. Fajter
6. Safari
7. Zorka 5
8. Tonik
9. Wielki Szu
10. Drugi
11. Dolcze Gabana

Zespół Red Lips w roku 2013 szturmem podbił Polskie stacje radiowe hitem „To co nam było”. Utwór poszybował na pierwsze miejsca list przebojów stacji radiowych. Gdy kolejne single „Czarne i białe”, „Zanim odejdziesz” czy „Szanta” z debiutanckiego albumu osiągały czołowe notowania na listach przebojów, muzycy rzucili dotychczasową pracę, by zająć się wyłącznie muzyką. Liczba fanów rosła, a wraz z nią popularność piosenek Red Lips. Na samym You Tube liczba odtworzeń przekroczyła 60 000 000!

Zwieńczeniem 2014 roku była nagroda TVP w postaci Superjedynki w kategorii „Super Przebój” oraz Złota Płyta za album „To co nam było”. Lata 2013-2016 to okres pracowity koncertowo, setki odwiedzonych miast tysiące k. Przebytych Lipsowym busem. Warto wspomnieć, że Ruda rozpoczęła współpracę ze słynnym duetem Skawiński&Tkaczyk (KOMBII), gdzie podczas trasy Mega Tour wykonała piosenki z repertuaru O.N.A. Wokalistka pojawiła się również w solowym projekcie Jana Borysewicza oraz zadebiutowała jako prowadząca swój autorski program telewizyjny „Szalone Fabryki Polskie Muzyki” w Telewizji Puls.

W 2017 ukazał się drugi, studyjny album „Zmiana planu”. Na listach przebojów zagościł nowy hit „P.S.”, który w zaledwie kilka tygodni został odtworzony w serwisie YT 3 000 000 razy i zdobył status „Złotego singla”.

W 2018 Ruda wzięła udział w 9. edycji programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, pokazując fanom zupełnie nową stronę swojej osobowości artystycznej. Za burzą rudych włosów kryje się nie tylko wyjątkowy głos ale również zdolności aktorskie, które Ruda pokazała w programie wcielając się m.in. Madonnę, Krzysztofa Krawczyka, Organka czy Cyndi Lauper. Ruda nie zwalniając tempa weszła w jesień 2019 tanecznym krokiem biorąc udział w 10. edycji Tańca z Gwiazdami. Jej partnerem był Rafał Maserak.

Rok 2019 to przede wszystkim premiera trzeciego studyjnego albumu Red Lips, „Ja wam zatańczę”, który pojawił się w sklepach 4 listopada. Płyta niesie ze sobą zupełnie nową jakość – zarówno dla zespołu jak i jego słuchaczy. Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych – to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej. To z płyty „Ja wam zatańczę” pochodzą najnowsze hity zespołu: utwór tytułowy oraz „Cappuccino.

Tagi


Polecane

Share This